KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Çifte cinayetin davasına başlandı
Çifte cinayetin davasına başlandı
Polis-Adliye
14 Nisan 2010 Çarşamba 17:50
  • 1993
  • 0

Çifte cinayetin davasına başlandı

Yarımca’da geçtiğimiz ekim ayında işlenen çifte cinayetin davasına dün başlandı. Zanlı Murat Beytaş savunmasını hazırlamak üzere süre istedi

Yarımca Mimar Sinan Mahallesi`nde 2 Ekim 2009 günü yaşanan olayda, Halil İbrahim Atışan (28) ve Fatma Cankurt (42) ev içerisinde çırılçıplak bir vaziyette öldürülmüşlerdi. Olay sonrası cinayeti ihbar eden Murat Beytaş, polisin yaptığı incelemeler sonucu cinayet zanlısı olarak tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olayla ilgili ilk duruşma dün Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Murat Beytaş, avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu ile İbrahim Atışan'ın abisi Cemalettin Atışan ve avukatı Mehmet Arif Gökberk katıldı.

SÜRE İSTEDİ
Mahkeme iddianame ve eklerini okuduktan sonra sanıktan savunmasını istedi. Tutuklu sanık Murat Beytaş, “Haklarımı anladım. İddianame bana tebliğ edildi. Ancak savunma için hazırlanamadım. Bir sonraki celse savunmamı yapacağım” dedi. Tutuklu sanık Beytaş'ın avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu da duruşma günü yakın olduğu için dosya kapsamını yeteri kadar inceleyemediğini söyleyerek savunmayı bir sonraki celse yapmak üzere mahkemeden  süre talebinde bulundu.

TANIKLAR DİNLENDİ
Davaya müdahil olmak isteyen Cemalettin Atışan ise “Ölen Halil İbrahim Atışan kardeşimdir. Olayı görmedim. Ancak sanıktan şikayetçiyim. Davaya katılmak istiyorum” diyerek mahkeme heyetinden talepte bulundu.  Tarafların savunma ve dilekçeleri alındıktan sonra mahkeme tanıkları dinledi.

Tanıklardan Şevki Dinç olay günü gece yarısı sabaha karşı bir ses duyduğunu, kapının şiddetli bir şekilde çarpıldığını, camdan dışarı baktığında ise kimseyi göremediğini söyledi.

12 MAYIS`A ERTELENDİ
 Tanık Bekir Namdar görgüye dayalı bir bilgisinin olmadığını ifade etti. Tanık İsa Atalay ise ölen Halil İbrahim Atışan'ın yanında çalıştığını söyleyerek Murat'la ilişkilerini anlattı. Mahkeme heyeti sanık ve avukatının savunmalarını hazırlaması, dosya içerisindeki eksikliklerin giderilmesi için duruşmanın 12 Mayıs 2010 tarihine bırakılmasına karar verdi. Olay hakkında kıskançlık ve yasak aşk iddiaları ortaya atılmıştı. Sanığın 12 Mayıs'ta yapacağı savunmayla olay aydınlanacak.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ