KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Tapu ve Kadastro’da TAKBİS dönemi
Tapu ve Kadastro’da TAKBİS dönemi
Güncel
14 Nisan 2010 Çarşamba 18:02
  • 3627
  • 3

Tapu ve Kadastro’da TAKBİS dönemi

Tapu ve Kadastro 2. Bölge Müdürlüğü, düzenlenen törenle ''Tapu Kadastro Bilgi Sistemi'' ni hayata geçirdi

İzmit Kaymakamlık Binası`nda bulunan Tapu ve Kadastro 2. Bölge Müdürlüğü`nde dün düzenlenen törenle, Tapu Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) hizmete girdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında yapılan hizmet iş birliği protokolü kapsamında, İzmit 1. ve 2. Bölge Tapu Sicil Müdürlükleri TAKBİS`le hizmet vermeye başladı.

KATILIM YOĞUNDU
Törene, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, İstanbul Tapu Bölge Müdürü Ali Ataman, Tapu Müdürlüğü 2. Bölge Müdürü  H. Cuma Karadeli, Kadastro Müdürü Metin Özaydın, çok sayıda personel ve davetli katıldı. Törende, TAKBİS sistemiyle ilk tapu, Suna Kanmay`ın vekili Mithat Bekar`a, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya tarafından verildi. İlk Tapu işlemiyle, TAKBİS`de hizmete resmen başkamış oldu.

RÜŞVET ÖNLENECEK
Tapu ve Kadastro 2. Bölge Müdürlüğü`nde, TAKBİS sistemiyle 15 personel vatandaşa daha rahat ve hızlı hizmet verecek.Tapu Kadastro Bilgi Sistemi`yle memur işini en rahat bir şekilde yaparak, işlemleri bilgisayar ekranında görecek. TAKBİS sayesinden yapılan işlemler Türkiye`deki tüm tapu dairelerinde görülecek ve işlemler daha kısa sürede tamamlanabilecek. Mali suçlar ve mal varlığı sorgulamaları, tek bir merkezden yapılarak, rüşvet ve yolsuzlukların önüne geçilmiş olacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ