KOCAELİ 13° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4357 TL
  • 6.1513 TL
  • 7.0040 TL
Kocaeli Zirve
İftaiye binası TAŞINIYOR
İftaiye binası TAŞINIYOR
İhaleler
24 Kasım 2017 Cuma 16:48

İftaiye binası TAŞINIYOR

Uzun zamandır MİA projesi alanı içinde kaldığı için taşınması gündemde olan İzmit itfaiye binası için ilk adım atıyor. İhaleye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni itfaiye binası yapacak.

Türkiye’nin en iyi itfaiyelerinden biri olan ve sayısız başarıları olan Büyükşehir Belediye İtfaiyesi İzmit birimi taşınıyor. 1995 yılından beri kullanılan itfaie binası, MİA projesi alanı içinde kaldığı için r taşınması gündemdeyden uzun zamandır düşmedi. Belediye yeni bina yapımı için adım attı.

 

İtfaiye ekiplerinin eğitimi için kullanılan Uluslararası Fuar Merkezi alanının yanındaki yere yeni bina yapılacak. Bin 500 metrekarelik alana yapılacak olan bu bina tamamlandıktan sonra itfaiye birimi taşınacak.  Yeni itfaiye binası için ihale 19 Aralık günü saat 11:00’de Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı binasında yapılacak.

 

İhaleyi kazanan firma yer tesliminden sonra 270 gün içinde inşaatı tamamlayacak. Aynı zamanda İzmit’e iki itfaiye merkezi daha yapılacak. Biri Bağçeşme diğeri ise Otogar da olmak üzere iki yerde daha itfaiye ekipleri olacak. Böylelikle olası yangınlara ulaşma süresinin daha da kısaltılması bekleniyor.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Halı Yıkama
Yağız Kebap
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
KKG
Volka Proje
Yelkent
Evdiz
Körfez Center AVM
Kumpir
Bekiroğlu