KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Bozuk döner yedireceklerdi
Bozuk döner yedireceklerdi
Güncel
12 Nisan 2010 Pazartesi 12:26
  • 1126
  • 3

Bozuk döner yedireceklerdi

Körfez’de yapılan denetimlerde üretim izni olmayan ve saklama koşulları uygunsuz 240 kilo tavuk dönere el konuldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez'deki et ve et ürünleri satan işyerlerini denetledi. İşyerlerinde yapılan denetimlerde üretim izni olmayan ve saklama koşulları uygunsuz 240 kilo tavuk dönere el konuldu. El konulan sağlıksız dönerler imha edildi.
 

İŞYERLERİ DENETLENDİ
İnceleme ekipleri, en sık görülen besin zehirlenmesine sebep 'Stafilokok' adı verilen bakterilerin üremesine iyi ortam oluşturan et ve et ürünlerini satan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. Özellikle bayat ve iyi muhafaza edilmemiş ürünlerde görülen zehirlenmelerde olumsuz sonuçların önüne geçmek için yapılan incelemeler Körfez ilçesindeki işyerlerinde gerçekleşti.
 

240 BOZUK ET
Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ve Körfez Zabıta ekiplerinin koordineli olarak çalıştığı denetimlerde işyerleri titiz bir denetimden geçti. Uzman ekipler et ve et ürünleri satan işyerlerinin birinde sağlıksız tavuk dönerlere rastladı. Ekipler üretim izini ve saklama koşulları uygun olmayan 240 kilogram tavuk dönere el koyarak İzaydaş tesislerinde imha etti.


350 KİLO ETTEN NUMUNE ALINDI

Ekipleri denetimlerde 120 adet paketlenmiş yaklaşık 350 kilogram kırmızı etten inceleme yapmak üzere numune aldı. Numune alınan etler işyeri sahibinin soğutucularında tahlil sonuçları alınana kadar kapısı mühürlü olarak satışa men edildi.  Öte yandan satışa sunulan malların hijyenik olup olmadığı, kesimlerin prosedüre uygunluğu, çalışanların sağlık muayeneleri gibi konularda denetimler yapıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ