KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
TSK Vakfı Kocaeli Temsilciliği açıldı
TSK Vakfı Kocaeli Temsilciliği açıldı
Güncel
10 Nisan 2010 Cumartesi 18:11
  • 1400
  • 0

TSK Vakfı Kocaeli Temsilciliği açıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’nın Kocaeli temsilciliği Körfez Mahallesi Şehit Rafet Karaca Bulvarı’nda açıldı

TSK Mehmetçik Vakfı`nın Kocaeli temsilciliği törenle açıldı. Körfez Mahallesi Şehit Rafet Karacan Bulvarı No:4/A Blok Eren Apartmanı Kat: 2 adresinde açılan vakfın Kocaeli temsilciliğini emekli kurmay albay Mehmet Solak ile emekli piyade başçavuş Nasuh Karabulut üstlendi. Vakfın açılış törenine; vali yardımcısı Dağıstan Kılıçarslan, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, TSK Mehmetçik Vakfı Genel Başkanı emekli tümgeneral Salih Güloğlu, kurmay başkanı kurmay albay Erol Üsküplüoğlu, genel sekreter Albay Tunç Coşkun, albay Bora Karataş, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli,  ADD Kocaeli Şube Başkanı Banu İlter, çok sayıda askeri erkan ile davetli katıldı.

KAMUYA AİT KAYNAK YOK
TSK Vakfı Genel Başkanı Salih Güloğlu yaptığı açıklamada “Kurulduğu günden bu güne kadar vakfımız 36 bin 51 kişiye, 222 milyon 426 bin TL yardım yaptı. Bugün itibariyle bir gaziye 763 TL ile 536 TL arasında, ilkokul öğrencisine 260 TL, lise öğrencisine 381 TL,  üniversite öğrencisi ve özürlü çocuklara 496 TL yardım yapılıyor. Vakfımız kamuya ait herhangi bir kaynak kullanmamaktadır. Mehmetçik Vakfı; gazi ve engellilere hayatları boyunca, şehit ve gazilerin çocuklarına ise okudukları takdirde 26 yaşını bitirinceye kadar yardım etmektedir” dedi.

BAĞIŞ TOPLAMIYORUZ
İlimiz temsilciliğiyle ilgili bilgi vermeye devam eden Güloğlu konuşmasında “Kocaeli temsilciliğimiz Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Düzce, Zonguldak, Yalova illeriyle ilgilenecek. İlimizde vakfımızdan yardım alan; 255 şehit ve herhangi bir nedenle hayatını kaybeden 148 gazi ve engelli, 54 öğrenci bulunuyor. 2009 yılında Kocaeli`nden 2 bin 902 kişi kurban bağışında bulundu. Vakfımız şuana kadar herhangi bir kurumdan bağış toplamadı ve toplamayacak. Bizim adımıza herhangi bir kişi ‘Bağışta bulunun` diye gelirse sakın inanmayın. Biz sadece bize bağışta bulunmak isteyen gönüllü bağış sevenlerin bağışlarını kabul ediyoruz” ifadeleri kullandı. Konuşmanın ardından açılış kurdelesi kesildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ