KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Şekerpınar tesisleri pis kokuya rehin
Şekerpınar tesisleri pis kokuya rehin
Amatör Futbol
11 Nisan 2010 Pazar 17:33
  • 1542
  • 0

Şekerpınar tesisleri pis kokuya rehin

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun görev süresi boyunca basına servis ettiği haberlerde sempati toplamak için kullandığı çocuk temalı fotoğrafları çürüten bir görüntü, Şekerpınar Mahallesi’nde yaşanıyor

Şekerpınar`a inşa edilen ve Avrupa standartlarında diye övünülen tesislerin yanında büyükbaş hayvanların barındığı ahır bulunuyor. Büyükbaş hayvanların dışkılarından çıkan pis koku tesislerde spor yapanları son derece rahatsız ediyor.

REZİLLİK DİZ BOYU
Büyükşehir Belediyesi`nin ilçemizdeki az sayıda hizmetleri arasında yer alan ancak methede, methede bitiremeyip bir, “Şampiyonlar Ligi`nde çeyrek final maçı oynanır” dediği Şekerpınar Stadı`nın yanında ahır var. Bu stat bir süre önce Nike Futbol Ligi müsabakalarında bölge maçlarına ev sahipliği yaptı. Dün sona eren HİF İlköğretim okulları liginde ilçe okullarından takımların öğrencileri burada ter döktü. Ağır ve tahammül edilesi zor bir koku altında oynanan maçlar bir rezilliği gün yüzüne çıkardı.

KULÜP YÖNETİCİLERİ DE TEPKİLİ
Konu Çayırova`daki amatör spor kulüpleri yöneticilerinin de tepkisini çekiyor. İsmini vermek istemeyen bir yönetici, “Bu ayıp kimin ayıbıysa düzeltmeli. Burası eskiden köydü. Köylerde insanlar hayvancılık ile geçinir, elbette saygımız var ama artık burası mahalle oldu. Kapatılan Şekerpınar Belediyesi`nin de, günümüzde Çayırova Belediyesi`nin de göz yumduğu bu görüntüden ötürü iç sahada maçlarında ağırladığımız konuklara karşı büyük mahcubiyet yaşıyoruz. Sahamızda konuk ağırlamaya utanıyoruz” diye konuştu.

“KASKF NİYE MÜDAHİL OLMUYOR”
Stat yanındaki ahır konusunda bir eleştiride Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu – KASKF Başkanı Murat Aydın`a geldi. Yine ismini vermek istemeyen bir başka yönetici, “Federasyon başkanımızın halbu ki İbrahim Karaosmanoğlu ile arası çok iyi. Her platformda Büyükşehir`in spor kulüplerine yardımlarına methiyeler yağdırıyor. Buna itirazımız yok da burada defalarca müsabaka izleyen Aydın niye arasının bu kadar iyi olduğu Karaosmanoğlu`na, ‘Buraya bu yakışmıyor. Kaldırın başkan` demiyor” diye konuştu.

3.  LİG`E ÇIKILSA NE OLACAKTI
Şekerpınar Stadı`nda Kocaeli Süper Amatör Lig Yükselme Grubu`nda ilçeyi temsil eden Çayırova Belediyespor ve Şekerpınar Gençler Birliği de iç saha maçlarını oynuyor. Her iki kulübün başkanları Bünyamin Laçin ve Mehmet Şen süreç içinde yaptıkları açıklamalarda, “3. Lig`e bütçemiz yetersiz. Bölgesel ligi hedefliyoruz” demişlerdi. Her iki takım bu hedefine de ulaşamadı ancak bir de hedefleyip tuttursalardı Marmara Bölgesi`nden birçok profesyonel takım burada tezek kokusu altında maç oynamak zorunda kalacaktı.

Güleriz ağlanacak halimize   
Stat yanındaki ahır seyirciler için de büyük eziyet. Stat gazetemizin baskıya girdiği tarih itibariyle dün sona eren Herkes İçin Futbol-Okul Ligi maçları kapsamında ilçedeki okulların müsabakalarına sahne olurken tribünler de cıvıl, cıvıldı. Okul takımlarını desteklemek için tribünlere koşan öğrenciler ağır tezek kokusuna rağmen takımlarını coşkuyla desteklerken, “Güleriz ağlanacak halimize” profili çizdi.

Öğretmenler Mücahit Sak`a yakındı
Çayırova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mücahit Sak, HİF Okul Ligi maçları nedeniyle her gün Şekerpınar Stadı`nı mesken tuttu. Sak, okul takımlarının antrenörlüğünü de yapan beden öğretmenleri ile görüşürken 657`ye tabi oldukları için basın önünde konuşmaktan kaçınan antrenör öğretmenlerin Sak`a basına belli etmeden, “Kokudan duramıyoruz” dediği öne sürüldü.

“Burada maç yönetmek işkence”
HİF Okul Ligi`nde üst düzey hakemler görev yaparken devre arasında İlçe Spor Müdürü Mücahit Sak ile görüştüler. Sak konukları, “Bir ihtiyacınız var mı?” diye sorarken hakemler, “Şayet bu ahır buradan kalkmazsa Şekerpınar Stadı`na maç yazıldığı zaman itiraz edeceğiz. Burada futbol oynamak da, seyretmek de, maç yönetmek de tam bir işkence” dediler.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ