KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
MHP’den Pehlivan’a Yazıcıoğlu teşekkürü
MHP’den Pehlivan’a Yazıcıoğlu teşekkürü
Siyaset
11 Nisan 2010 Pazar 14:44
  • 874
  • 1

MHP’den Pehlivan’a Yazıcıoğlu teşekkürü

MHP Körfez İlçe Başkanı Ahmet Mercan, BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini, bir parka veren belediye başkanı Yunus Pehlivan’a teşekkür etti

Milliyetçi Hareket Partisi Körfez İlçe Başkanı Ahmet Mercan ve yönetimi, düzenledikleri basın açıklamasıyla, geçtiğimiz yıl helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu`nun ismini, Yarımca`da bulunan bir parka veren, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti. Mercan, Yazıcıoğlu`nun isminin parka verilmesine itiraz eden CHP`li belediye meclis üyesi Zeynel Sarıkaya`yı ise sert bir dille eleştirdi. 

SARIKAYA`YA YÜKLENDİ
Mercan yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Mushin Yazıcıoğlu`nun isminin, bir parka verilmesi gerçekten memnuniyet verici. Bu kararı alan belediye başkanı Yunus Pehlivan`a ve meclis üyelerine teşekkür ediyoruz. Belediye meclisinin aldığı bu karar esnasında yaşanan tartışma ve itirazlar gerçekten üzüntü verici. CHP`li belediye meclis üyesi Zeynel Sarıkaya`nın, tasarının görüşülmesi sırasında Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarıyla ilgili söylediği sözlere katılmıyoruz.

BU ÜLKEDE YAŞAMASIN
Milletimiz Çorum, Sivas, Ümraniye ve Fatsa Olayları gibi acı veren olaylar yaşadı. ‘Bu olaylardan acı ve üzüntü duymuyorum.` diyen biri varsa, bu zihniyetin sahibine söylenecek tek söz, bu ülkede yaşamaması gerektiğidir.” Türk milliyetçileri olarak sadece kendi siyasi önderlerinin değil, kendi ideolojileri dışında da olsa topluma mal olmuş, devlete ve millete hizmeti, hayat felsefesi edinmiş kişilerinde isimlerinin cadde, sokak ve diğer ortak kullanım alanlarına verilmesini gerekli gördüklerini dile getiren Mercan, sözlerine şöyle devam etti:

NAZIM HİKMET ÖRNEĞİ
“Örneğin, sosyalist akımının sembolü olmuş ünlü yazar ve şair merhum Nazım Hikmet`in de ülkemizin birçok yerinde ismi yaşatılmaya çalışılıyor. Biz bu hususta Türk milliyetçileri olarak rahatsız olmadığımız gibi milletimizin fikirsel ve inançsal farklılıklarını, milletimizin bütününü oluşturan parçalar zenginliği olarak değerlendiriyoruz.” Açılım konusuna da değinen Mercan, şunları kaydetti:
“Emperyalist ülkeler, okyanus ötesinden içimizdeki taşeronlarını da kullanarak Büyük Ortadoğu, Büyük Ermenistan ve Büyük Kürdistan açılımlarıyla ülkemizi güçsüzleştirerek, milletimizi bölüp, birbirine düşürmek niyetindeler.

HESABINI SORACAĞIZ
Türk milliyetçileri olarak, geçmişte yaşadığımız işkenceleri, zindanları, idamları, şehit edilen vatan evlatlarını unutmadık. Ama bu acıları Türk milletine yaşatanları biliyoruz. Vakti zamanı geldiğinde bu emperyalist açılımcılardan hesap soracağız.” Mercan ayırca, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinin yıldönümü dolayısıyla, nisan ayı içinde Körfez Belediyesi`nin bir yılını değerlendirecekleri yemekli bir toplantı düzenleyeceklerini belirterek, hazırlıkların devam ettiğini söyledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ