KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
TDH’de icra değişiyor
TDH’de icra değişiyor
Siyaset
22 Nisan 2010 Perşembe 15:21
  • 3

TDH’de icra değişiyor

Haziran ayında parti olacak olan TDH, bu kapsamda klasik sol parti anlayışından uzaklaşarak üç kişilik icra kurulunu kaldırıp, dokuz kişiye başkan yardımcılığı görevini veriyor

Türkiye Değişim Hareketi İl Yönetim Kurulu haftalık toplantısını önceki akşam gerçekleştirdi. Hazırlık aşamasında olan ‘Türkiye Değişim Partisi` hakkında son çalışmaların değerlendirildiği toplatıda konuşan TDH İl Başkanı Coşkun Ağaryılmaz, 30 kişilik il yönetim kurulunda 9 il başkan yardımcısının belirleneceğini söyledi. Ağaryılmaz ayrıca, 10 Haziran`da kurulacak partinin çalışmalarının anlatılacağı, ‘Çare` kitapçığı hakkında da açıklamalarda bulundu.

‘ÇARE` KİTABI DAĞITILACAK
Yönetim kurulu üyelerinin tam kadro katıldığı toplantıda ilk olarak ‘Çare` kitapçığıyla ilgili konuşan Ağaryılmaz, “10 Haziran`da kurulacak partimiz için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda ‘Çare Sarıgül` sloganından yola çıkarak, ‘Çare` adlı parti politikalarını anlatan bir kitapçık yayınlayacağız ve her yere dağıtacağız. Bu sayede halkımız TDP`nin eğitim, kültür, spor, sağlık ve ekonomi alanındaki çalışmalarımızı öğrenebilecek” dedi.

9 BAŞKAN YARDIMCISI
Yeni parti tüzüğünde klasik sol parti anayışından farklı olarak, il yöneteminde 3 kişilik icra kurulu yerine 9 kişinin başkan yardımcısı olacağını belirten Ağaryılmaz konuşmasını şöyle devam ettirdi; “10 Haziran günü tüm hazırlıklarımızı yapmış bir şekilde parti olmak istiyoruz. Bu kapsamda il ve ilçe yönetiminin yeni tüzüğe göre bir an önce şekillenmesine çalışıyoruz.”
Büşra KILINÇASLAN

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ