KOCAELİ 10° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2985 TL
  • 6.0488 TL
  • 6.7365 TL
Kocaeli Zirve
Tramvayda ihale 7 ARALIK’TA
Tramvayda ihale 7 ARALIK’TA
İhaleler
23 Kasım 2017 Perşembe 10:26

Tramvayda ihale 7 ARALIK’TA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Tramvay hattının 2.2 kilometre uzatılarak Sekapark’tan Plajyolu’na kadar uzatılması için 7 Aralık’ta ihale yapacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Otogar-Sekapark arası seferlerini gerçekleştiren tramvayın güzergahını uzatmak için proje çalışmalarına başlamıştı. Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclisinde konuşan Genel Sekreter İlhan Bayram, tramvayın ikinci etabına geçildiğini belirterek, “ Onay alındı ikinci etabın ihale aşamasına geçiyoruz.

 

Seka Park’tan 4 durak ilave yapacağız. Elginkan Vakfı’nın olduğu bölüme kadar gidecek. Sonrasında aynı ihalenin içerisinde ikinci etabı da plajyolunda arıtma tesisinin karşısında son durak olacak. Fakat proje ondan sonrada devam edecek. D -100’ün üstünden geçeceğiz. 2 KM 150 metrelik hat yapacağız. Bundan sonra da kademe kademe tramvayı şehrin değişik  noktalarına götürme projemiz var” açıklamasını yapmıştı.

 

2.2 KİLOMETRE UZATILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı - İhale İşleri Şube Müdürlüğü, 
Sekapark-Plajyolu Arası 2 Etap Tramvay Hattı Yapım İşi için ihaleye çıkıyor.

 

Açık ihale usulüne göre yapılacak ihale 7 Aralık tarihinde saat 11.00’de gerçekleşecek. 2.2 kilometre uzatılacak olan hattın sözleme imzalanmasının ardından 10 gün içinde işe başlanacak ve 540 gün içinde tamamlanacak. İhale Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İhale İşleri Şube Müdürlüğü Karabaş Mah. Oramiral Salim Dervişoğlu Cad. No: 80 adresinde yapılacak.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Reis Döner
Volka Proje
Yelkent
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu