KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Kutlu Doğum Haftası’nda 50 bin Kur-an-ı Kerim meali
Kutlu Doğum Haftası’nda 50 bin Kur-an-ı Kerim meali
Güncel
12 Nisan 2010 Pazartesi 18:14
  • 1322
  • 0

Kutlu Doğum Haftası’nda 50 bin Kur-an-ı Kerim meali

Kocaeli İl Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde hafta boyunca 50 bin Kur-an-ı Kerim Türkçe meali dağıtacak

Kocaeli İl Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Kuzu Restaurant`ta gerçekleştirilen toplantıya İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Çabuk, Din Hizmetleri Şefi Ahmet Mollaoğlu ve basın mensupları katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada, 14 Nisan`da başlayacak ve 20 Nisan`a kadar sürecek Kutlu Doğum Haftası`nın hayırlara vesile olmasını dileyen Mehmet Sönmezoğlu, hafta süresince 50 bin Kur-an-ı Kerim`in Türkçe mealini dağıtacaklarını söyledi.

BEŞ BİN GÜL
Diyanet Vakfı ve birçok kuruluşun katkılarıyla hazırlanan 50 bin Kur-an meali dışında vatandaşlara dağıtılmak üzere beş bin adet gül de hazırlandığını ifade eden Sönmezoğlu, 14 Nisan Çarşamba günü Yunus Emre Kültür Merkezi`nde Doç. Dr. Mustafa Karataş`ın konferansıyla başlayacak etkinliklere tüm vatandaşları davet etti. Toplantı sonrası  basın mensuplarına Hz.Peygamberin şeceresi ve Kur`an-ı Kerim hediye eden İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu Kutlu  Doğum Haftası boyunca dağıtılacak güllerden basın mensuplarına da takdim etti.
Özgür GÖK

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ