KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Yıkım yeni başladı, veliler tedirgin
Yıkım yeni başladı, veliler tedirgin
İhaleler
Nabi Yazıcı
08 Eylül 2018 Cumartesi 12:42
  • 2831
  • 1

Yıkım yeni başladı, veliler tedirgin

Körfez yarımca Mimar Sinan Mahallesi’nde yer alan Mimar Sinan İlkokulu’nun eski derslik binasının yıkımına başlandı. Yeni eğitim döneminin başlamasına sayılı günler varken yıkım ve inşaatın başlaması velileri tedirgin etti.

Alınan bilgilere göre Mimar Sinan İlkokulunun mevcut olan iki binasından eski olanının yıkılmasına ve yerine 24 derslikli yeni bir bina yapılmasına karar verildi. 2018-2019 eğitim yılının başlamasına sayılı günler kalmışken ihale sonuçlandı ve eski binanın yıkım çalışmaları başladı.

Veliler ve öğrenciler bir yandan kayıt işlemlerinin yapıldığı ve ardından da eğitimin başlayacağı günlerde başlatılan yıkım ve inşaatın öğrenciler açısından sakıncalı olacağını söylüyorlar. Mevcut okul yeterli olmadığı için tekli eğitime geçilemeyen Mimar Sinan İlkokulu’nda inşaatın tamamlanmasıyla bu sorun ortadan kalkacak.

 

Bir haftada tamamlanacak

Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okudan, ihalenin sonuçlanmasıyla çalışmaların başlatıldığını belirterek, “İhaleyi alan firma bir hafta içinde yıkımı yapacak ve enkazı kaldıracak. Daha sonra da önlemler alınarak çalışmalar devam edecek. Öğrencilerin sıkışık eğitim görmemesi için bu sene ikili eğitim gerçekleşecek. 24 derslikli bina tamamlanınca da okulda rahatlama yaşanacak ve toplam 40 dersliğe kavuşmuş olacağız. Endişe edilecek bir durum söz konusu değil öğrencilerimiz sıkıntı yaşamayacak” dedi.

 

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Halk

Neden okullar tatil olduğunda yapılmadı

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ