KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelispor tesislerinde mutluluk resmi çizildi
 Kocaelispor tesislerinde mutluluk resmi çizildi
Kocaelispor
15 Ekim 2009 Perşembe 16:19
  • 1304
  • 0

Kocaelispor tesislerinde mutluluk resmi çizildi

SHÇEK Reabilitasyon Merkezi’nde barınan çocuklar, Kocaelispor antrenmanını ziyaret etti

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi`nin önderliğinde İzmit Belediyesi, KOÜ ve Kocaelispor Futbol Okulu`nun destek verdiği ‘Beni de spora kazandır` sloganı ile gündeme gelen proje kapsamında yer alan çocuklar, Kocaelispor`un antrenmanını izleyerek, unutulmaz bir gün yaşadılar
 

Çocuklar çok mutlu oldu
Kocaelispor`un KEV Sefa Sirmen tesislerinde mutluluğun resmi yapıldı. Ünlü ressam Abidin Dino`nun  ‘Mutluluğun resmini yapabilir misin` sözü,  KEV Sefa Sirmen Tesislerinde SHÇEK`de barınan çocukların, Kocaelisporlu futbolcularla kucaklaşması sırasında yaşandı. Yeşil-Siyahlı futbolcular ile hatıra fotoğrafı çektiren, saha içinde futbolcular ile birlikte top oynayan çocukların sevinçleri görülmeye değerdi.
 

Çapalı da geldi
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan, İzmit Belediyesi, KOÜ ve Kocaelispor Futbol Okulu`nun destek verdiği ‘Beni de spora kazandır` projesi kapsamında madde bağımlısı ve suç işlemiş çocukları, futbol aracılığı ile topluma kazandırma organizasyonu çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz Cumartesi günü Doğu Kışla`da yapılan organizasyonun ardından  Kocaelispor`un antrenmanı ziyaret edildi.
 

Arslan kapıda karşıladı
Kocaeli İl Emniyet Müdürü Osman Çapalı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yakup Şahan ve Mesut Çelebi, Çocuk Şubesi`nden polis memuru Volkan Altunbulak, İzmit Belediyespor adına organizasyon sorumlusu Yusuf Uzuner, Sosyolog İsmail Karadeniz, SHÇEK Beden Eğitimi öğretmeni Eda Evin Eser ve SHÇEK projesinde yer alan çocukları tesislerde Kocaelispor Kulüp Başkanı Osman Yaman ve Kocaelispor`un Teknik Direktörü Cihat Arslan karşıladı.
 

Kaptana büyük ilgi
Kocaelispor teknik Direktörü Cihat Arslan`ın ‘bunlar benim manevi evlatlarım` dediği çocuklar, hayatlarının en mutlu günlerinden birisini yaşadılar. Yeşil- Siyahlı futbolcular ile tanışan, onlarla kısa sohbetler eden çocukları ilgi odağı kaptan Serdar Topraktepe oldu. Topraktepe ile fotoğraf çektirme yarışına giren çocuklar, saha içinde de top oynayarak stres attılar. Futbolcuların çocuklara yakınlığı ve şefkatli davranışları ortamın güzelliğine güzellik kattı.
 

Çapalı konuştu
Kocaeli İl Emniyet Müdürü Osman Çapalı, projenin önemine değinerek, “Toplumumuzda kanayan yara olan madde bağımlısı ve suç işleyen çocuklarımıza sahip çıkmak bizlerin görevi. Emniyet Müdürlüğü olarak projenin arkasındayız. Projeyi  Türkiye`ye örnek olacak çok önemli proje olarak algılıyorum. Kocaeli olarak atılan bu adımların tüm ülkemize yayılacağını umut ediyorum. Projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum` dedi.
 

Türkiye`ye örnek olacak
Kocaelispor`un Kulüp Başkanı Osman Yaman da projensin önemine değinerek, Kocaelispor olarak projeye her zaman destek olmaya hazırız. Tribünlerimizde de çocuklarımıza kapı açacağız. Projenin gerçek anlamda Türkiye`ye örnek olacağına inanıyorum` dedi.
 

Manevi evlatlarım
Kocaelispor teknik Direktörü Cihat Arslan`da çocukların sevgi çemberinden fırsat bulduğunda yaptığı açıklamada projenin önemine değindi. Arslan,`Türkiye genelinde yayılmasını çok arzu ettiğim proje için tüm kalbimle desteğe hazırım. Bunlar bizim çocuklarımız, benimde manevi evlatlarım. Hepsine sahip çıkmak, hepimizin görevi. Kocaeli`de başlatılan bu proje nedeniyel, projeyi hazırlayan tüm ekibi, emek verenleri, katkı sunanları kutluyorum` şeklinde konuştu. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ