KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Kordsa’ya dönüş
 Kordsa’ya dönüş
Kocaelispor
19 Aralık 2012 Çarşamba 17:25
  • 2575
  • 6

Kordsa’ya dönüş

Sahipsiz bırakılan ve kent büyükleri tarafından adeta kaderine terk edilen Kocaelispor bugün yıllar önce antrenmanlarını yaptığı KORDSA sahasında antrenman yapacak
NEREDEN NEREYE
Müzesinde iki Türkiye Kupası`nı bulunduran Kocaelispor başarılı mazisiyle bugün yeniden yüzleşecek. 1980`lı yıllarda fırtına gibi esen ve antrenman sahası olmadığı için KORDSA sahasını kullanan Kocaelispor`da büyük başarıların temeli bu sahada atılmıştı. Mahir Danabay, Kamil Öztezer, Engin Korukır, Bülent Baturman, Bülent Gürbey, Orhan Görsen gibi yıldızlarıyla Kocaelispor uzun yıllar Türk futbolunda ses getirmişti.
 
GÖÇEBE HAYATI BAŞLADI
İlerleyen süreçte KEV Sefa Sirmen Tesisleri`ne kavuşan ve milli takımlara ev sahipliği yapan KEV Sefa Sirmen Tesisleri, KEV tarafından kiralandı. Tesislerin kiralanmasına kent olarak duyarsız kalınınca bugün Kocaelispor antrenman yapacak bir saha bile bulamaz hale geldi. Bir gün VİNSAN`da, bir gün Cephanelik Stadı`nda bir gün Çenedağ`da çalışan Kocaelispor göçebe hayatı yaşamaya başladı.
 
YILLAR SONRA KORDSA`YA
Kent büyüklerinin sahipsiz bıraktığı hatta ismini bile duymak istemediği Kocaelispor, 1980`li yıllarda antrenman yaptığı KORDSA`ya geri döndü. Teknik direktör Bülent Baturman gözetimindeki yeşil siyahlı gençler bugün KORDSA sahasında antrenmana çıkacak. Şanlı tarihinin temellerinin atıldığı KORDSA yıllar sonra Kocaelispor`u yeniden ağırlayacak. Kocaelispor başarılı yıllarını yeniden anımsayacak.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ