KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
60 günlük süreç değerlendirildi
60 günlük süreç değerlendirildi
Kocaelispor
30 Ekim 2009 Cuma 16:42
  • 1821
  • 3

60 günlük süreç değerlendirildi

Kocaelispor Yönetim Kurulu Osman Nuri Yaman başkanlığında basın mensupları ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi ve 60 günlük süreci değerlendirdi. Bir basın bildirgesi yayınlayan yönetim kurulu, ilginç tespitlerde bulundu.

Lotto ile zorunlu ayrılık
Daha önce Lotto firmasının formaları ile sahaya çıkan, fakat geçtiğimiz günlerde Nike firması ile anlaşmaya varan Kocaelispor`da yönetim, yapılan toplantıda bu konu ile ilgili de açıklama yaptı. Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Orhan`ın yaptığı açıklamada yaşanan ekonomik sıkıntılar itibari ile Lotto firmasının da Yeşil-Siyahlı ekip ile çalışmak istemediğini, bu nedenle karşılıklı olarak anlaşmayı iptal ettiklerini söyledi.

 

Primler konusuna açıklık getirildi
Ödenmeyen primler konusuna da değinen Osman Nuri Yaman, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının galibiyet primi olarak yönetimin söz verdiği 30 Bin TL`lik primin futbolculara verildiğini, sadece kendisinin de ekstradan 20 Bin TL`lik prim vaat ettiğini, bu paranın ödeneceğini söyledi. Erciyesspor maçının beraberlik priminin ise henüz futbolculara verilmediğini, en kısa zamanda bu paranın da futbolculara verileceğini söyledi.

 

Görevimiz iyi algılanmalı
Yönetimin başına geldiklerinden beri bazı eleştiri oklarına maruz kaldıklarını söyleyen Osman Nuri Yaman, özellikle alacaklı futbolculara verilen paralar konusunda açıklama getirdi. Yaman yaptığı açıklamada “Bizim görevimiz alacağı olan herkese ödeme yapmak değil, bu kulübe emek veren, hakkı geçenlere ödeme yapmaktır. Biz kimseye haksız yere para vermeyiz” şeklinde konuştu.

 

Yönetimin basın bildirgesi

Göreve geldiğimiz 29 Ağustos 2009 tarihinde sizlere bir söz vermiş ve bu kulüpte kişisel menfaatlerini düşünmeyen bir yönetim kurulunun göreve yapacağını, bundan sonra kulübün menfaatlerinin her şeyin üzerinde olacağını taahhüt etmiştik. Yine 09 Ekim 2009 tarihli basın bilgilendirme toplantısında yönetim kurulumuzun üç ilke doğrultusunda hareket edeceğini söylemiştik.  Şeffaflık, Hesap Verilebilirlik, Kararlılık İlkelerinden hiçbir şekilde sapmamak kararında olan yönetim kurulumuz görevini en üst seviyede layığı ile yapmak gayretindedir.

 

Kulübün borcu 69.976.655.22 TL`dir
Yine, 09 Ekim 2009 tarihinde yaptığımız basın bilgilendirme toplantısında kapsamlı olarak izah ettiğimiz üzere kulübümüzün borcunun 69.976.655,52 TL`sı olduğunu, bu sebeple borç batağına saplanmış kulübümüzün tüm yapısının kilitlenmiş ve çalışamaz hale geldiğini açıklamıştık. Yönetim kurulumuz görev yaptığı 60 günlük süreçte bir taraftan sorunları tespit etmek ve çözmek noktasında çalışmalar yapmıştır. Özellikle kulüp borçlarının tetkik edilmesi ve bu sorunların hukuksal platformlarda çözümü için gerekli bilgilere ulaşmak ve buna ilişkin alt yapının tesisini oluşturmak için yoğun çaba sarf etmiş ve halen de etmektedir. Bu işlemleri yaparken, bir taraftan da Türkiye Futbol Federasyonu ile ilgili çalışmalarını sürdürmüştür. Bu çalışmalar halen devam etmektedir. Takdir edersiniz ki; 70 trilyon civarındaki borç kayıtlarının ve bunlara ilişkin muhasebe evraklarının tetkik edilmesi oldukça uzun zaman almaktadır. Bizim görevimiz alacağı olan herkese ödeme yapmak olmayıp, hakkı olana ödeme yapmaktır.

 

Kocaelispor A.Ş kuruldu
Göreve geldiğimiz ilk gün beyan ettiğimiz üzere hiçbir menfaat kulübümüzün menfaatlerinin üzerinde olamayacaktır. Bu inanç doğrultusunda Kocaeli halkına söz verdiğimiz Kocaeli Sportif Anonim Şirketi (Kocaeli Spor Promosyon Organizasyon Reklâm Tanıtım İmalat Filmcilik Anonim Şirketi) ni 26 Ekim 2009 tarihinde 19704 sicil numarası altında kurmuş bulunuyoruz. Öncelikle Kocaeli Sportif Anonim Şirketi`nin tüm Kocaeli iline hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren söylediğimiz gibi yönetim kurulunda görev yapan bizler hiçbir makamdan ve hiçbir şahıstan hiçbir nam altında hiçbir bedel talebinde bugüne kadar bulunmadık ve bugünden sonra da bulunmayacağız. 09 Ekim 2009 tarihinde başlattığımız Kocaelispor Kurtuluş Savaşı`nın başarıya ulaşabilmesinin ancak bu kentin mülki idaresinin, yerel yönetiminin, sanayicisinin, esnafının ve halkının kenetlenmesi ve şehrinin kulübüne destek vermesi ile mümkün olabileceğini bir kez daha belirtmek istiyoruz.

 

Gelen yönetim devralacak
Bu noktada Kocaeli Sportif Anonim Şirketi`ni ve bu şirketin projelerini, diğer bir deyişle Kocaelispor Kurtuluş Savaşı`nın uygulama ilkelerini görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak üzere öncelikle Kocaeli Valisi Sayın Gökhan Sözer`den ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu`ndan, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Sayın İbrahim Keleş`den ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Sayın Ayhan Zeytinoğlu`ndan randevu talep ediyoruz. Bu görüşmelerin bizler için çok önemli olacağı tartışmasızdır. Sizlerle 09 Ekim 2009 tarihinde yaptığımız basın bilgilendirme toplantısında kuracağımız şirketin hisselerini muvakkat ilmühaberlere bağlayacağımızı ve şirket hissedarları olarak noter nezdinde tanzim ettireceğimiz bir örneğini de Kocaeli Valililiği`ne teslim edeceğimiz taahhütname ile kulüp nezdinde yönetim kurulu üyeliğimizin sona ermesi halinde yeni seçilecek yönetim kuruluna şirketi aktif ve pasifi ile teslim edeceğimizi beyan etmiştik. 
 
 

Randevu istiyoruz
Kocaeli Sportif Anonim Şirketi kurulmuş, hisseler 27 Ekim 2009 tarihli ve 2009/2 sayılı yönetim kurulu kararı ile muvakkat ilmühaberlere bağlanmış, ilmühaber örnekleri de tarafımızdan imzalanarak Kocaeli Valiliği`ne teslim edilecek hale getirilmiştir. Biz bu hisselerimizi sizlerin huzurunda yed-i emin olarak Sayın Valimize teslim etmek istiyoruz. Böylece bizler kulübün yönetim kurulu üyeliğinden ayrıldığımızda Sayın Valimiz bu muvakkat ilmühaberleri yeni gelen değerli yönetim kurulu üyelerine imzalatarak Kocaeli Sportif Anonim Şirketi`nin hisse devir işlemlerini tamamlayacak, böylece bu şirket hiçbir şahsın tekelinde olmaksızın bizden sonra da devam edebilecektir. Biz Sayın Valimizden bu hususta da randevu talebinde bulunuyoruz ve mümkünse bugün ve şimdi sizlerin huzurunda ve tanıklığında hisse teslim işlemini gerçekleştirmek istiyoruz. Bu muvakkat ilmühaberlerin birer örneğini de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanına, Kocaeli Ticaret Odası Başkanına ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanına vereceğiz. Netice olarak değerli arkadaşlarımız hiç kimsenin kafasında en ufak soru işareti kalmasını istemiyoruz. İlk günden itibaren söylediğimiz gibi yönetimimiz şeffaftır, her zaman ve her konuda şeffaf olacaktır.
 
 

Aylık gider 364 Bin TL
Kocaeli Sportif Anonim Şirketi, gelir elde edecek faaliyetlerde bulunarak kulübü maddi açıdan desteklemek amacıyla kurulmuştur. Bu bağlamda üretilecek realitesi mevcut projelerle gelir temin edilmeye çabalanacaktır. Öncelikle; geçmiş dönemde üç sayı çıkarılmış ve sadece 53 üye temin edilebilmiş kulübümüzün prestiji olan Kocaelispor Dergisi yeniden yayın hayatına geçirilecektir. Bu dergiye alınacak ilanlar ve dergi abonelikleri ile kulübün günlük yaşamını sürdürebilmesi sağlanacaktır. Zira kulübümüzün aylık gideri şimdilik 364.000 .-Türk Lirasıdır. Ayrıca Kocaeli Store en kısa zamanda faaliyetine başlayacaktır. Bundan sonra düzenli olarak ürün satışları da raporlar halinde sizlere bildirilecektir.

 

Temizlik ürünleri satılacak
Yine Kocaelispor logolu kırtasiye ürünleri ve eğitim malzemelerinin satışına başlanılacaktır. Ayrıca Kocaelispor logosu altında çaydan, meyve suyuna, kalemden, peçete kâğıdına, sabundan, deterjana kadar gıda ve temizlik ürünleri ürettirilecektir. Bu ürünlerin özellikle sanayi kuruluşlarına satılması amaçlanmaktadır. Ayrıca ürünler Kocaeli`ndeki marketler aracılığı ile de tüketiciyle buluşturulacaktır. Sonuç olarak bu ürünlerin satışlarından elde edilecek gelirler yine bu kulübün menfaatleri için  harcanacaktır. Bu ürün satışları ile ilgili raporlarda sizlere düzenli olarak sunulacaktır. Ayrıca maç biletlerinin kent içerisinde satışı için ekipler oluşturulmuş olup maçlara katılımın en üst düzeyde sağlanması için çaba harcanacaktır.

 

Bir kişi iki bilet
Kampanyası başlatıyoruz. Tüm Kocaeli ilinin bizlere destek olacaklarına canı gönülden inanıyoruz. Bunlar kısa vadede düşünülen çalışmalardır. Orta ve uzun vadede ise Kocaeli Sportif Anonim Şirketi olarak gelir getirecek her türlü proje ve ihale için mücadele edilecektir. Özetle Kocaeli Sportif Anonim Şirketi`nin amacı Kocaelispor Kulübüne düzenli akar temin ederek, bulunduğu borç batağından kurtarmak, kulübü Türkiye`nin paralı ve sorunsuz kulüpleri arasına sokmaktır. Ama bunlardan daha da önemlisi Kocaelispor`u para koyup şahsi menfaat arayan kişilerin olamayacağı, kendi gelir kaynakları ile kimseye muhtaç olmaksızın kendi tesislerinde ve kendi ayakları üzerinde duran bir spor kulübü haline getirmektir. Yönetim kurulumuzun yegâne amacı budur.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ