KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Bu eleştiriyi hak etmedim
Bu eleştiriyi hak etmedim
Kocaelispor
24 Eylül 2009 Perşembe 16:32
  • 1344
  • 6

Bu eleştiriyi hak etmedim

Kocaelispor Kulübü Başkanı Osman Nuri Yaman’ın önceki gün düzenlenen basın toplantısında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü hedef alan, 'Kocaelispor üzerinden ticaret yapıyorlar’ açıklamalarına Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç cevap verdi

Talihsiz bir açıklama
Malkoç, Kanun ve yönetmelikler çerçevesinde Kocaelispor`a her zaman destek olduklarını belirterek, ‘Ben bunu hak etmedim` dedi. Kocaelispor Kulüp Başkanı Osman Yaman tarafından önceki gün yapılan ‘İsmetpaşa Stadyumuna Kocaelispor adına reklam alamıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kocaelispor`a karşı` şeklinde açıklama Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç`u derinden yaraladı. Malkoç, Kocaelispor ile ilgili olarak polemiğe girmek istemediğini belirterek, “ Yaman`ın açıklamalarını talihsizlik olarak yorumluyorum. Sanırım, Kocaelispor`un içinde bulunduğu durum nedeniyle fevri davranıyor, yanlış bilgileniyor. Araştırmadan yaptığı açıklamı da ne kurum olarak ne de şahsım hak etmedik` şeklinde konuştu.

Ücretsiz tahsis edemeyiz
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü`ne ait olan stadyum, salon ve sahaları ücretsiz tahsis etmelerinin söz konusu olamayacağını vurgulayan Malkoç, “ İsmetpaşa Stadyumu bize aittir. Sahanın reklamları konusunda Temmuz ayı`nda ihaleye çıktık. Kocaelispor ve Gebzespor kulüpleri daha önce ihale vecibelerini yerine getirmedikleri için ihaleye alınmadılar. Stadyumu ücretsiz tahsis edemeyiz. Kamu olarak bunu yapma yetkimiz yok. Yasalarla yönetilen kurum olarak, yasa ne diyorsa biz onu uyguluyoruz.  Unutulmamalı ki;  Türkiye`de Kocaeli 1. Sınıf il ve Kocaelispor 1. Sınıf lig statüsündedir. Kasımpaşa 1. Lide oynasa da 1. Lig statüsünde değildir. Yaman`ı yaptığı açıklamaları nedeniyle de davet ettim. Kendisiyle de konuşacağım. Talihsiz bir açıklama olmuş` dedi.
 


YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ