KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Bu takımın sahibi kim?
Bu takımın sahibi kim?
Kocaelispor
09 Aralık 2009 Çarşamba 17:30
  • 1538
  • 5

Bu takımın sahibi kim?

Hafta sonu takımımız Kocaelispor yine olağanüstü kongreye gidiyor. Son yıllarda herhalde bizim kadar kongre yapan başkan değiştiren bir kulüp yoktur.

Son 1 yılda 4 kongre yaparak neredeyse rekorlar kitabına gireceğiz. Tabi ki bu istikrarsız tablo takımın kötü durumuyla da doğru orantılı gidiyor.
Sezon başında Serhan Gürkan`ın sağlık nedenlerinden dolayı görevi bırakmasından sonra yıllardır başkanlık için uğraşan Osman Yaman bu göreve başladı.
Bu kentte birçok kişi takımın durumuna sadece seyirci kalırken Muammer Çelik ortaya çıkıyor ve takımın bu durumda olmasına daha fazla tahammül edemeyeceğini belirtip bu göreve talip oluyor.
Tabi iş bu kadarla da bitmiyor.
Kocaelispor un önünde çok büyük zorluklar ve engeller var. Bu durumdan da sadece Muammer Çelik ve ekibinin gayretleri ile kurtulmak çok zor.
Muammer Çelik en büyük problem olarak gözüken lisans sorununu çözmek için çaba gösterirken bu kentin sahibi durumunda olan sanayi bakanı, milletvekilleri, vali, belediye başkanı, sivil toplum örgütü başkanları, sanayi ve ticaret odası başkanları nerede acaba diye sormak istiyorum ?
Bir tarafta bir avuç insan takımı lig de bırakabilmek için uğraş verirken diğer tarafta hiçbir hareket olmaması üzücü ve bir o kadar da düşündürücüdür.

FORMA REKLAMIMIZ BİLE YOK

Sanayi`nin başkenti konumundaki ilimizin takımı Kocaelispor un bir forma reklamı bile yok. Bank Asya liginde herkese verilen forma reklamını çok komik bir fiyatla taşımak zorunda kalıyoruz.
Bu bizim için çok büyük bir ayıp. Gerçi koskoca reklamcı başkanımız bile forma reklamı konusunda bir yol alamadı ama bu kentten milletvekili seçilip bakanlık koltuğuna oturanlar bu durumdan rahatsızlık duymalıdır diye düşünüyorum.
Gerçi Kocaelispor un bu durumu acaba sadece taraftarı ve bir avuç Kocaelispor sevdalısından başkasını ilgilendirmiyor olabilir.
Sayın Vali Gökhan Sözer sadece maçlara seyirci olarak geliyor ve takımımıza başka hiçbir katkısı yok. Bu durum da taraftarın tepkisine yol açıyor.
Diğer şehirler de durum bizimkinden çok farklı. En azından takımlarına karınca kararınca destek oluyorlar diye biliyorum.

BİRİLERİ UTANMALI
Hafta sonu işlerimin yoğunluğundan dolayı İzmir deplasmanına gidemedim. Ben de Körfez Belediye Sakarya maçını izlemek üzere Körfezin yolunu tuttum.
Benim bu maçla ilgili yorumum ve Körfez ile Sakarya takımları hakkında düşüncelerimi daha sonra kaleme alacağım.
Bu maçta benim kafama takılan 2 konu vardı . Biri Körfez takımının durumu ve Hakan Çimen`in performansı diğeri ise Sakarya ekibinin oyuncu yapısı ve formasında ki reklamlar.
Bugün bu konulardan Sakarya takımının formasındaki reklamlara değineceğim.
 2.lig B kategorisinde mücadele eden Sakarya ekibi sahaya çıktığında gözüm birden formasında bulunan reklamlara gitti.
Sakaryaspor` un göğüs kısmında Metro Turizm reklamı sırtında Burger Kıng reklamı kol kısmında ise başka bir reklam vardı.
Biz bir reklam bile bulamazken Sakarya ekibinin neredeyse reklamdan forması gözükmeyecek durumda idi.
Bu durum beni tribünden izlerken üzüntüye sürüklerken bu durumdan birileri de ders çıkartıp utanmalı.
Sanayi şehri olan bir kentin takımı forma reklamı bulamazken birileri reklama boğuluyor biz de sadece seyirci kalıyoruz.

ARTIK BİRLİK OLMA ZAMANI

Bu takım bizim hepimizin. Artık hesaplaşmaları bırakmalı sadece bu takım bu sezon nasıl bu lig de kalır onun hesabını yapmalıyız.
Ama bu işi de bir kişinin üstüne yıkmak olmaz. Kent`in büyükleri bu işe destek olup öncülük etmeli.
Eğer bu takım bu lig den düşerse bunun hesabını hiç kimse veremez. Bakan, milletvekili, vali , belediye başkanı bu sorumluktan kaçmamalı yeni oluşacak ekibe destek olmalı.
Bu hafta sonu bu birlikteliği sağlayalım dosta düşmana gücümüzü gösterelim
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ