KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Delikli kuruş destek görmedik
Delikli kuruş destek görmedik
Kocaelispor
22 Kasım 2010 Pazartesi 15:59
  • 2646
  • 11

Delikli kuruş destek görmedik

Kocaelispor Kulüp Başkanı Muammer Çelik, yaptığı yazılı açıklamasında, kimseden destek görmediklerini yineleyerek,”Kocaelispor için hayatımızı riske attık. 5 yıl süre içinde hiç kimseden delikli kuruş destek görmedik” dedi.

Destek bulamadık
Kocaelispor Kulüp Başkanı Muammer Çelik, yaptığı yazılı açıklamasında sanayici, bürokrat, milletvekili, iş adamlarına sitem etti. Sanayicinin, milletvekillerinin, bürokratlarını Kocaelispor`u terk ettiğine dikkat çeken Çelik,”Yok olmakla yüz yüze bırakılan Kocaelispor`a ben ve arkadaşlarım sahip çıktık.” dedi. Kocaelispor`da son 5 yılda görev yapan tüm yönetimlere sahip çıkıldığını dikkat çeken Çelik,” Kocaelispor`da son 5 yılda görev yapan yönetimlere ortalama 7 milyon TL destek bulunduğu halde bizim yönetimimize delikli kuruş verilmedi. Başka yönetimlerin bıraktığı dağlar gibi borçları ödemek uğruna hayatımızı riske ettik. Kaldı ki bu borçlar olmasa yönetimimiz iki yıl içinde topladığı para ile kulübü taşıyabilirlerdi.” şeklinde konuştu.


Tuğladan 150 bin TL geldi

Tuğla kampanyasından 150 bin TL toplandığını vurgulayan Çelik,” Bu kentte 8 saatte tuğla kampanyasından 150 bin TL toplanmıştır. Eski yöneticilerden günlerce uğraşılarak 20 bin TL toplanabilmiştir. Bizler 4.500.000 TL nakit, 3.147.000 TL çek vererek Kocaelispor`u taşımaya çalıştık. Bu para ve çekleri vermeseydik, bugünkü mevcut takımın yarısı olmayacak, sahaya çıkacak Kocaelispor olmayacaktı” dedi. Kocaelispor adına çalmadıkları kapı bırakmadıklarını ifade eden Çelik,” Bu yıl hem Sırp futbolcularımıza yapacağımız ödemeler, hem de mevcut takımın para sorunlarını çözmek için çalmadık kapı bırakmadık. Ligin 3. Haftası sonrası verdiğimiz beyanatlarda da ‘Varsa bu kulübü kurtaracak gelsin teslim edelim` dedik. Maalesef tüm iyi niyetimize rağmen hiçbir cevap alamadık.” Şeklinde konuştu.


Teşekkür ediyorum

Taraftarlara da sitem eden Çelik, “Kulüpte iyi niyetle görev verdiğimiz, dışarıda bizlere aslan, heykeli dikilecek adamlarsınız diyenler, paramız bitince, ekonomik olarak iş ve aile hayatlarımız bitince bizleri arkadan vurdular. Acaba bu insanlar vicdanlarıyla baş başa kaldıklarında Allah`a nasıl hesap verecekler. Bu yönetim söylenen ve yazılanların hiç birini hak etmemiştir. Çelik olarak hayatım boyunca kimseden çekinmedim. Maalesef yaşadığımız acılar nedeniyle oynanan oyunlara seyirci kaldık. Bu nedenle de bunları yapanlar sakın yanılmasınlar ve kendilerini güçlü zannetmesinler” dedi Kocaelispor`un tarihinde tek destek görmeyen yönetim kurulu olduklarını belirten Çelik,” Görev süremizce bize destek olan,içinde yalnızca Kocaelispor sevgisi olan menfaatsiz Kocaelispor`a katkı sunan tüm Kocaelisporlulara teşekkür ediyorum.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ