KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Dev gibi kulüp bırakacağız
Dev gibi kulüp bırakacağız
Kocaelispor
07 Ekim 2009 Çarşamba 17:17
  • 1935
  • 9

Dev gibi kulüp bırakacağız

Yaman, “Kocaelispor’da son 10 yılda görev yapan yönetimler başaramadı, biz başaracağız. Giderken de dev gibi kulüp bırakacağız’ dedi.

Yeşil- Siyahlı kulübe başaracağız diyerek gelenlerin Kocaelispor`un adını kullanarak, kulübü yiyip, bitirdiklerini belirten Kocaelispor`un Kulüp Başkanı Osman Yaman, “Kocaelispor`da son 10 yılda görev yapan yönetimler başaramadı, biz başaracağız. Giderken de dev gibi kulüp bırakacağız` dedi.

Biz, aciz değiliz
Altay deplasmanında Kocaelispor`un eski yöneticilerinden Muammer Çelik ile ilgili yaşanan olaylara da değinen Yaman, “40 yıllık Kocaelisporlu olduklarını söyleyenlerden belki daha eski Kocaeliliyiz ve Kocaelisporluyuz. Seçilmiş bir yönetim var. Çelik`in söylediği gibi yönetim kurulundan aranarak, kendisinden destek istenmemiştir. Biz o kadar aciz bir yönetim değiliz. Kamuoyuna yansıyan olay son derece çirkindir. Kulüp Başkanı olarak yer ayırttığımız yerde, Muammer Çelik, başkan sıfatıyla yatıyor, futbolcularla konuşuyor. İzmir`de karşı karşıya kaldığımız bu olayı, Kocaelispor`a yaşatmaya kimsenin hakkı yok.`dedi.

Karaktersiz futbolcu barınamaz
Kocaelispor`da kesinlikle karaktersiz futbolcuları barındırmayacakları belirten Yaman, “Bizim için önemli olan prensipler, samimiyet ve karakterdir. Saha içinde alınan 1-0`lık sonuç ile 5-0`luk sonuç aynıdır. Netice olarak ya 3 puan alırsınız, ya da 3 puan kaybedersiniz. Ancak, futbolcularımızın samimiyeti, karakterleri son derece önemlidir. Kulübün büyüklüğünü bunlarla ortaya çıkartacağız. Kadromuzda  son derece karakterli futbolcularımızdan oluşmaktadır. Hepsine olan güvencimiz tamdır.`şeklinde konuştu.

Şeffaf, dürüst ve kararlı
Yönetim olarak sloganlarının şeffaflık, dürüstlük ve kararlılık olduğunun altını çizen Yaman, “Yönetim olarak şeffaf, dürüst, kararlı olamazsak, diğer yönetimlerden farkımız kalmaz. Biz farklı olduğumuzu alacağımız kararlar, atacağımız adımlarla ortaya koyacağız. Kimsenin kapısına dilenci gibi gidip, Kocaelispor`a para istemeyeceğiz. Kurduğumuz şirket ile iş yapıp kulübümüze para kazandıracağız. Çanta ile değil, banka hesapları ile açık ve şeffaf bir şekilde hesap verebilen yönetim olacağız.` Dedi.

Gençler, geleceklerini tayin edecek
Kocaelispor`un saha içinde aldığı sonuçları şimdilik önemsemediğini vurgulayan Yaman, “ Kocaelisporumuzu temsil etme şansı yakalayan gençlerimize yönetim olarak güveniyoruz. Kendilerine de söyledim. İlk yarıda alacakları puanlar onların geleceklerini belirleyecek. Genç kadromuzla Ocak ayına kadar değil, sezon sonuna kadar yürümeyi hedefliyoruz. Gönlümüz, gençlerimize A takımdan takviye yapmaktan yana. Gençler, kendi geleceklerini kendileri tayin edecekler.` 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ