KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Kaya grubu GOSB’u üretim üssü seçti…
Kaya grubu GOSB’u üretim üssü seçti…
Güncel
05 Ağustos 2010 Perşembe 15:13
  • 2219
  • 0

Kaya grubu GOSB’u üretim üssü seçti…

İş Güvenliği alanında sektör lideri olan Kaya Grubu, üretim ve yönetim merkezini GOSB’a taşıyarak yatırımlarına devam ediyor. Kaya Grubu, sektöründe ‘dünyanın ilk üç’ sıralamasına girme hedefini yeni üs olarak seçtiği GOSB’da gerçekleştirmeyi planlıyor.

Teknik ve teknolojik halat ve endüstriyel iş güvenliği konusunda Türkiye`nin lider firması Kaya Grubu, üretim ve yönetim merkezini Gebze Organize Sanayi Bölgesi`ndeki yeni tesisinde birleştirerek yeniden yapılanma faaliyetine start verdi.
Teknik ve teknolojik halatlar, endüstriyel iş güvenliği ve yüksekte çalışma ekipmanlarının üretimi, ihracatı, eğitim, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunan Kaya Grubu`nun, sahip olduğu tüm kalite belgelerine ek olarak Entegre Yönetim Sistemi çalışmaları devam ediyor.
  

Dünya markası olma hedefiyle yatırımlarını planlayan Kaya Grubu`nun, yönetim ve üretimde yeniden yapılanma sürecinin liderliğini GOSB eski Genel Müdürü Güher Türker yürütüyor. Bu çerçevede, Türkiye`nin örnek OSB`si olarak kabul edilen GOSB`a kuruluşundan bu yana 23 yıl hizmet veren eski Bölge Müdürü Güher Türker, global şirket olma vizyonu doğrultusunda, Kaya Grubu`nun yeni büyüme stratejisini uygulamaya koydu.


Genel Müdür Güher Türker, Kaya Grubu`nun yeniden yapılanma faaliyetlerine ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:
“Kaya Grubu, iç pazardaki liderliğini, global bir şirket olarak dünya pazarlarına da taşıma hedefindedir ve bu konuda iddialıdır. Bu çerçevede GOSB`da yeni fabrikamızın inşası için çalışmalara başlanmıştır. Üretimde kendi patentlerimizi geliştiriyoruz. Sahip olduğumuz İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri`nin entegrasyonunu sağlayan Entegre Yönetim Sistemi`nin kurulmasına ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. Sektördeki 30. tecrübe yılımızda en önemli projemiz olan “KAYA GOSB 2020 Projesi” kapsamında, yatırımlarımıza start vermiş durumdayız. Yanı sıra, dünyanın en ünlü markalarının logolarını tasarlayan Ivan Chermayeff tarafından bu yıl oluşturulan Kaya logosu, süreklilik vurgusuyla, yeni kimliğimizle tam bir uyum arz etmektedir. Logomuzun 50 yıl sonrasında da güncelliğini koruyacağına inanıyoruz` dedi. 
Kaya Grubu Genel Müdürü Güher Türker, Türkiye`de en hızlı gelişen sektörler arasında yer alan iş güvenliği ve yüksekte çalışma konularında ise şu bilgileri verdi:


‘İş Güvenliği`nin bir bütün olarak ele alınması gerektiğini düşünüyoruz. Ölümlü kaza riskinin en fazla olduğu yüksekte çalışmada, uygun ekipman kullanımı ve eğitimle kazaların yüzde 98`i önlenebilir konumdadır. Kaya Grubu olarak, sektörün gereklerini maksimum seviyede dikkate alarak, Ar-Ge`den üretime, eğitimden, danışmanlığa kaliteyi vazgeçilmez bir unsur olarak tanımladık. Türkiye`de iş güvenliği ve sağlığı konusunda bilinçlenmenin sağlanması konusunda da işimizi sosyal sorumluluk projesi algısıyla yürütüyoruz. Türkiye`de İş Güvenliği Yasası`nda yapılacak düzenlemeler, bu bilincin yaygınlaşması anlamında son derece önem taşıyor”
Güher Türker, Kaya Grubu`nun hizmet verdiği 3500 m2 alandaki yönetim ve üretim merkezinin yanı sıra, yine Gebze Organize Sanayi Bölgesi`nde, 10bin m2 alanda kurulu Türkiye`nin tek Eğitim Simülasyon Merkezi`nde yılda yaklaşık 5000 kişiye iş güvenliği eğitimleri verildiğini belirtti. Güher Türker, yeni makine yatırımlarıyla genişleyen üretim, eğitim, danışmanlık, denetim konularında bu yıl sonunda yaklaşık yüzde 50 oranında büyüme hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ