KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Futbolcuları kıramadım
Futbolcuları kıramadım
Kocaelispor
26 Aralık 2012 Çarşamba 15:46
  • 2413
  • 6

Futbolcuları kıramadım

Kocaelispor Teknik Direktörü Bülent Baturman, 2012-2013 futbol sezonunun ilk yarısını değerlendirdi. Sorulan tüm soruları yanıtlayan Baturman ciddi bir biçimde ayrılmayı düşündüğünü itiraf etti
GÖREVİ BIRAKACAKTIM
Kocaelispor Teknik Direktörü Bülent Baturman fuar içi kulüp binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sezonun ilk yarısının değerlendirmesini yapan Baturman, basın mensuplarının sordukları soruları da yanıtsız bırakmadı. İstifa edip etmemek konusunda karar veremediğini sözlerine ekleyen Baturman futbolcuların “Hocam bizi bırakma, daha iyi olacağız. Sana söz veriyoruz diyerek” istifasından vazgeçtiğini ifade etti. Baturman basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
 
İYİ BİR HAZIRLIK DÖNEMİ GEÇİRDİK
“Birinci ağızdan anlatmak istedim, herkese eşit mesafede olmaya gayret ettim. Geçen seson Kartepe`ye çıktığımızda futbolculara biz bir aileyiz, herşey aile içinde kalmalı dedim. Genç bir ekiptik, futbolcunun güvenini kazanması için mücadele ettik, farklı mağlubiyetler alabiliriz, moral bozmayacağız dedim. Sezon başında iyi dönem geçirdik. Çok yetenekli futbolcularımız yoktu.” 
 
HEDEFİMİZİ TUTTURAMADIK
“Fiziki güçlerini yükseltmek ve olumsuz sonuçları beyinlerden silmek için çalıştık. 8.ci haftaya kadar 11 puanımız oldu, 10 puan almamız gereken 4 haftada 5 puan alabildik, esas rakibimiz olan takımlardan puan alamadık. Kupa maçlarına devam etme gibi bir düşüncemiz yoktu, kolay rakip sonrası şansımızla devam ettik. Bügünkü aklımla kupa da hiç ilerlemez, lige bakardım. Yapmamamız gereken bir işti.” 
 
ÖZER`İN İSTİFASI MORALİMİZİ BOZDU
“Hakan Özer`in istifasıyla herşeyimiz ters gitmeye başladı. Herşeyi onla paylaştık. Bir ağabey gibi ilgilendi, her sorunumuzu çözdü, her türlü yardımı yaptı. Bu istifa bizi oldukça yordu, morallerimizi bozdu. Savunma yapamayan takım haline geldik. Sakatlık ve sarı kartlar, sınırlı çerçevede mücadele eden takımımızı etkiledi. Sancaktepe maçında yenilmeyecektik. Bu işten para, ekmek yemek istiyorsak, oyuncular gerekeni yapmalıydı.” 
 
BIRAKMAYI ÇOK DÜŞÜNDÜM
“Biz oynadığımız dönemlerde yenilgi sonrası sokağa çıkamazdık, herkes kendini yargılamalı, düzelmeli, bunu da futbolculara hep anlattım. Bırakmayı hep düşündüm, bıraksam ne artısı olur, bırakmasam ne eksisi olur diye düşündüm. Futbolcular maç sonrası aradılar. Ne olur bizi bırakma, daha iyi olacağız, düzeleceğiz sözü verdiler. Çok şaşalı dönemde bu kulübü kurumsal hale getirmeyen, zarar verenlerden hesap sorulmalı. Herkesten destek bekliyorum.” 
 
FUTBOLCULAR ISRAR ETTİ
“Futbola 9 yaşında başladım 30 yaşında bıraktım. Ben burada doğdum, burada büyüdüm, takımın bu haline çok üzülüyorum. Futbolcularımın verdiği söze güvenip devam etmek istiyorum. Lig bitiminde istediğimiz yerde olacağız, buna inanıyorum. Çalışmalara cuma günü başlıyoruz, kilo fazlalığı olanlar çalışmalara başladı. 2 Ocak`ta Antalya Side de kampa gireceğiz, 12 gün çalışma yapıp döneceğiz. 3 takımla maç yapmayı düşünüyorum. Kampa 26 kişiyle gideceğiz” şeklinde konuştu.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ