KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Futbolcularimi kutluyorum
Futbolcularimi kutluyorum
Kocaelispor
21 Ekim 2010 Perşembe 15:30
  • 1566
  • 0

Futbolcularimi kutluyorum

Fethiye karşısında takımın ilk yarıda iyi bir futbol ortaya koyamadığını, fakat ikinci yarıda rakibe oranla iyi bir futbol sergilediklerini vurgulayan Kocaelispor Teknik Direktörü Soner Alp, galibiyeti kaçırdıklarına dikkat çekti

TAKTİĞİMİZ ÜÇ PUAN
Kocaelispor`un gün geçtikçe kendine olan özgüveninin artmasından sonra ligde iyi bir takım olma yolunda ilerlediğini kaydeden Soner Alp takım olarak üç bir taktiğini geliştirdiklerini ifade etti. İç sahada üç, deplasmanda en az 1 puan alarak ligde mücadeyi sürdüreceklerini vurgulayan Alp sözlerine şöyle devam etti; “Kocaelispor artık tam bir takım olmuş durumda, fakat bazı etkenler takımı halen etkiliyor. Örneğin bir bilmece durumunda olan FIFA borcu halen futbolcuların beyninde bir soru işareti olarak duruyor. Takımın ilk üç maçtaki kötü sonuçlara rağmen daha iyi mücadele etmesi beni ve izleyenleri sevindiriyor. Saha içindeki çabamız gerçekten iyi, bunu herkes görüyor. Fethiyespor maçında 60. dakikadan sonra taktiksel olarak değişiklik yaptığımızda gördük ki, iyi oynayabiliyoruz. Kocaelispor`un futbolcuları hem mücadele, hem de teknik bakımdan kendini göstermeye devam edecek” dedi.


YENMEK İÇİN ÇIKTIK, OLMADI

Kocaelispor`un son haftalarda yüksek bir grafik çizdiğini vurgulayan Kocaelispor Teknik Direktörü Soner Alp, “Takım olarak tam anlamıyla iyi bir duruma çıkıyoruz. Futbolcularla taraftarımızın birliği devam ettikçe yükselişimiz daha da büyüyecek. Bizim amacımız iyi bir takım olmaktı, bunu da başarıyoruz. Fakat takımı dış etkenlerden uzaklaştırmak gerekiyor. Sahipsiz bir takım olarak son 6 haftada 10 puan topladık. Demek ki bu takım iyi işler yapacak. Fakat sahipsiz tek başımıza mücadele ederek nereye kadar gideceğiz. Futbolcularım özverili bir şekilde mücadelesini yapıyor. Kocaelispor`un FIFA`ya olan borcu, oyuncuların kafasını karıştırıyor. Tek temennimiz borcun kapatılması. Düşme korkusu ortadan kalktığında daha iyi olacağız” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ