KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Hakan Özer’den buruk veda
Hakan Özer’den buruk veda
Kocaelispor
20 Kasım 2012 Salı 15:47
  • 3732
  • 7

Hakan Özer’den buruk veda

3 Temmuz’da yapılan kongrede Kocaelisor Yönetim Kurulu’nda görev alan Buzz Restaurant’ın sahibi Hakan Özer düzenlediği basın toplantısı ile görevinden istifa etti. Özer antrenmana giderek futbolcularla da vedalaştı
Futbol şube sorumluğundan ve yönetim kurulundan resmi olarak istifa eden Hakan Özer, istifası ile ilgili tüm detaylarını Buzz Restoran`da anlattı. Hakan Özer giriş konuşmasında “Kocaelispor Futbol Şube sorumluğundan ve yönetim kurulundan aktif olarak ayrıldığımı açıklıyorum. Kişisel işlerim ve özel hayatıma zaman ayıramam gerekiyor. Bunun ötesinde beni derinden sarsan konular oldu. 12-13 gün önce yaşadığım bir takım olaylar beni derinden üzdü. Başkan Görsen`e, Baturman hocamıza istifamı tebliğimden sonra etik olarak basınla da konuştum” dedi. Özer, takımın bundan sonra Buzz`da yemek yemeyeceğini belirtti ve, “Takım iş yerimde yemek yemeye devam etmeyecek. Şunu anlatmak istiyorum. Futbolcu kardeşlerim beni üzse de, ilk amacım aile ortamı sağlamaktı. Geçen sezon futbolcularım geçen sezon alınan farklı yenilgilerin ardından psikolojik olarak yıprandılar. Öncelikli hedefim onları motive etmekti. Elimden geldiği kadar futbolcu kardeşlerimi lige adapte etmeye çalıştım” şeklinde konuştu. 
 

MADDİ ANLAMDA HİÇBİR SIKITIMIZ YOK
İstifasının nedeni olarak maddi konuların öne sürülmesinin gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekleyen Özer, “Maddiyat ile ilgili kesinlikle bir sorunum yok. Burada yemek yenmesi, maaşlarını kendi cebimden vermem doğrudur. Ama bu bana hiç yük olmadı. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Dediğim gibi, işime, aileme ve özel hayatıma zaman ayırmam gerektiğini de düşündüm. Beni en çok üzen olay şu oldu. 10-12 gün önce antrenmana gittim. Yanıma 5 futbolcu geldi ve bana selam verdi, diğer arkadaşlarım ise selam vermedi. Kendilerine şakayla karışık “Ne oldu diye” sordum ama birisi dönüp cevap bile vermedi. Benimle hiçbir alakası olmayan bir nedenden dolayı bana cephe alınmasını hak etmediğini düşünüp görevden ayrılmamın daha iyi olacağını düşündüm” dedi.
 
 
KÜFÜR OLAYI DİYE BİR ŞEY YOK 
Hakan Özer futbolcuların yanlış yere dolduruşlara gelmelerinden dolayı bu şekilde davranmalarının canını çok sıktığını belirterek, “Ben hesapta futbolculara küfür etmişim. Biz küfür yaşını geçtik. İnsan, “Oğlum” dediği, “Öz kardeşim” dediği bir kişiye küfür edebilir mi? Kız arkadaşından ayrılıp omzumda ağlayan, arabaları yokken kendi arabamı verdiğim insanlara küfür edebilir miyim hiç. Gecenin 3`ünde hastası olan futbolcum için pijamalarımla çıkıp yardım ettiğim futbolcuma küfür edebilir miyim.” Diyarbakır maçının ardından çalıştığım yerden örnek verdim ve “Ben emeklerinin karşılığını verdiğim personelimden aynı emek karşılığını göremezsem onu mahvederim” dedim. Bunu futbolcular kendilerine küfür olarak algılamış. Ki Diyarbakırspor maçı çok sıkıntılı geçti. Hem saha içi hem de saha kenarında stresli anlar yaşandı. Ben de futbolcuları iyi niyetli bir şekilde uyardım. Bunu da söyleme yetkim var.” diye konuştu.  
 

ONUN ÜZERİNDE BÜYÜK EMEĞİM VAR, AMA…
Kocaelispor`da üzerinde büyük bir emeği olduğunu belirttiği bir futbolcunun, istifasının ardından hiçbir şekilde kendisini aramamasına da oldukça sitemli olduğunu belirten Özer, “Bir futbolcu kardeşimin benim istifamın ardından duyarsız kalması canımı yakan en önemli konulardan birisiydi. Üzerinde çok emeğim olan kardeşimin futbol hayatını bitirmeyen kişi benim. Onun ayaklarına ben gittim. Kendi istediği şartlarını da sağladığım futbolcu kardeşimin, istifamın ardından duyarsız kalması beni çok üzdü.” Kocaelispor`a vakit ayırdım, iyi ki ayırmışım. En yakın mesai arkadaşım Bülent Baturman`dı. Ben ona “Baba” diyorum. Biz de tecrübeli, tecrübesiz diye bir ayrım olmadı. Hiçbir futbolcu kardeşime “Bu gün git yarın gel” demedim. Abdülkadir Bey`e de çok teşekkür ediyorum. Kendisi ile birlikte inanılmaz çalışırken, verilen görevi yapmaktan uzaklaşan yönetici arkadaşlarımıza da sitem ettiğim olmuştur. Futbolcularla beraber ağladık, beraber sevindik, onlardan da herkesten hakkını helal etmelerini istiyorum.” şeklindeki konuştu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ