KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Hodri Meydan’dan istifaya davet
Hodri Meydan’dan istifaya davet
Kocaelispor
04 Kasım 2010 Perşembe 17:17
  • 3782
  • 30

Hodri Meydan’dan istifaya davet

Hodri Meydan taraftarlar Derneği Başkanı Özgür Taşkıran dün Oğuz Pasajındaki dernek lokalinde bir basın toplantısı düzenledi.

Taşkıran, yaptığı açıklama da Kocaelispor Kulübü Başkanı Muammer Çelik`i istifa etmeye davet etti.

Hodri Meydan Taraftarlar Dernek Başkanı Özgür Taşkıran dün dernek binasında düzenlediği basın toplantısında sert konuşarak, Kocaelispor Kulüp Başkanı Muammer Çelik`i istifaya davet etti. Taşkıran`ın açıklaması sırasında dernek binasında bulunan taraftarlarda Taşkıran`a destek veren sloganlar attı.

Taşkıran yaptığı yazılı açıklama aynen şöyle:
“Bizler bu açıklamayı üzülerek yapıyoruz. Kentte birlik ve beraberlik ortamı sağlanmışken gazetelerde ve sanal ortamda gerçek olmayan yaşanmış gibi gösteren eski başkan Muammer Çelik`in konuştuklarının hiç birisinsin gerçeği yansıtmadığı, asıl gerçeğin olayları başka yöne çekmek olduğunu kentimiz büyükleri gayet iyi bilmektedir.

Bizler neden Muammer Çelik`e istifa et diyoruz!
Urfaspor maçı öncesinde eski başkan Muammer Çelik ile yapılan görüşmede, bizlere söylediği sadece iki haftalık süre idi. Kendisi de bu sürenin bitimiyle görevi bırakacağını söylemişti. Telekom maçından sonra yine Cuma günü bırakacağını söylemesine rağmen hemen o gün yeni bir senaryo üretti.

Bu senaryoyu bütün Türkiye gördü. Fuat Donay denilen şahsı sahte paralarını piyasaya çıkarttı. Kulübümüzün ismini tüm Türkiye`ye karalattı. 140 bin lira için Kocaelispor`umuzun tam 6 puanını sildirtti. FİFA`nın kulübe ihtar yolladığı tarih 14.04. 2010`dur. Bu tarihten önceki 6 aylık sürede kendisi bu kulübün başkanıyken hiçbir şey yapmamıştır. Yapmadığı gibi suçu da başkalarına atmıştır. Bu olaylar sonrasında son kez eski başkanın ofisinde bir toplantı yaptık.

Toplantıda dernek yönetiminden İsmail Bayramoğlu, Serkan Toprakoğlu, Tuna Durmaz, Serkan Katanalp ve sevdiğimiz iki büyüğümüzde aramızdaydı. Yapılan konuşmalarda bizler eski başkanın anahtarı Sayın Vali`mize teslim etmesini istedik. Kendisi bizden bir istekte daha bulundu. İsmail Bayramoğlu eski başkana bir soru sordu ve “ Sırpların işini çözecekmisin” dedi. Başkan da çözeceğini ifade etti. O zaman neden bırakmadığını sorduk. O da bizlere bırakın da “Kocaelispor ismin kullanayım” dedi. Onu nasıl yapacağını sorduk. Kendisi de bizlere” Ben mahkemeye çıktığımda, Kocaelispor Kulüp Başkanıyım dediğim zaman saygı görüyorum, bankalara gittiğimde de itibar görüyorum” dedi.

Bizlerde o zaman herkes bıraksın bu işleri, futbolcular evine gitsin, Kocaelispor küme düşsün ama sen hala kulüp başkanı olarak kalmak mı istiyorsun dedik. Ayrıca Kocaelispor`un tapusunu mu aldın? Eğer öyleyse kamu oyuna açıkla da kimse boşuna mücadele etmesin dedik.

O toplantı sonrasında bizim için eski başkan Muammer Çelik`in Kocaelispor Başkanlığının bittiği gündür. Bu görüşme sonrasında dernek olarak bizlerde bir karar aldık. Takıma her yönüyle ( Futbolcu, tesis. Personel dahil) sahip çıkma kararı aldık. 7 haftadan beri alınan sonuçlarda o gün ne kadar doğru iş yaptığımızın sonucudur. O olay sonrası kent büyüklerinin de Kocaelispor`a bakış açıları değişmiştir ve o gün itibarıyla tesislerde her türlü ihtiyaç karşılandı.

Yapılan tüm güzellikler adına; futbolcular, tesis personeli ve taraftarlar olarak kent büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Bizlerin istemediği eski başkan Muammer Çelik`in anahtarı Vali`mize kayıtsız şartsız teslim etmesidir. Kimse Çelik`i kulüp başkanı olarak görüp te kendisinden icazet almaz.

Son günlerde medyada yazılan senaryo da Hodri Meydan taraftar grubunun kurucusuyum diye beyanat vererek insanları kandırmaktadır. Hodri Meydan`ı kuran bizlerin büyükleridir. Muammer Çelik, grubun kurucusu da üyesi de değildir. Zaten konuştuklarına bu kentte kimse itibar etmiyor. Bundan sonra Kocaelispor`da yalan ve dolanın kalkmasını istiyoruz. Bu kentin büyükleri de Kocaelispor`umuzun etrafında yer alıyorlar. Son haftalarda yaşananlardan dolayı da oldukça mutluyuz. Belediye Başkanlarımız maçlara geliyor. En son olarak ta sayın Vali`miz maçımıza gelmiştir. Pendikspor maçında özel güvenlik olmamasına rağmen, Emniyet güçlerinin Kocaelispor`a yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Kocaelispor taraftarlarını kimse polimiklerine çekmesin, bizlerin asli görevi tribünlerdir. Eski başkanın bir beyanatında taraftarlar borç senedine imza atar demesi talihsziliktir. İcra memeurları tesislere geldiğinde  eski başkanında haberi vardı. Bizler senetlere imza atmamış olsaydık. Bu kentin değeri olan Kocaelispor`un kupalaraı Pendikspor maçı öncesinde formalşarını ve şortlarını almalarını müsaade mi etseydik. Takdiri kamuoyuna bırakıyoruzç

Bundan böyle Kocaelisporlu futbolcuların teknik kadronun ve personelinin huzura ihtaiyacı vardır. Bu huzur ortamını da kimsenin bozmasına müsaade ettirmeyiz.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ