KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
İstifalar için seferberlik başlatıldı
İstifalar için seferberlik başlatıldı
Kocaelispor
29 Kasım 2010 Pazartesi 16:36
  • 2493
  • 2

İstifalar için seferberlik başlatıldı

Kocaelispor’da başkanlığa aday çıkmadığı için yönetim kayyuma kalacaktı. Ancak kayyum yönetiminin devreye girmesi için hukuksal işlemlerin tamamlanmamış olması kafalarda soru işaretleri yarattı

Kongrede aday çıkmaması nedeniyle Muammer Çelik ve yönetim kuruluna kalan görevin son bulması için istifa seferberliği başlatıldı. Başkan Muammer Çelik istifaları toplamak için harekete geçti


Bütün üyelerin istifası şart

27-28 Kasım Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen Kocaelispor Kulübü Olağanüstü kongresinde başkanlığa kimse aday çıkmayınca görev mevcut yönetime kalmıştı. Tüzük gereği mevcut yönetiminin tamamının istifa etmesi gerekli olduğu için başkan Muammer Çelik, 25 asil, 25 yedek, dört denetleme kurulu asil ve dört denetleme kurulu yedek üyesinin istifalarını toplamaya çalışıyor.


İstifalar bekleniyor
11 yönetim kurulunun resmi olarak istifalarını kulübe intikal etmesinin yanı sıra başkan Muammer Çelik 5 üyeden daha istifalarını alarak yönetimi kayyuma devretmeye hazırlanıyordu. Dernekler Müdürlüğü`nden yapılan açıklamada hukuki sürecin başlaması için mevcut yönetimden 38 yöneticinin istifa etmesi gerektiği ve istifalarla ilgili kararın Dernekler Müdürlüğü`ne ulaşması durumunda hukuki sürecin başlayacağı açıklandı.


Zaman kaybı olmamalı

Kocaelispor Kulübü Başkanlığına veda eden Muammer Çelik, kayyum yönetiminin devreye girmesi için girişimlerine başladı. Dün istifaları toplayıp karar defteri ile birlikte Dernekler Müdürlüğü`ne evrakları teslim etmek için çaba harcayan Çelik, Kocaelispor`un zaman kaybetme lüksü olmadığını ifade etti. Dernekler Müdürlüğü ile bir görüşme yapacağını ifade eden Çelik, “Gerekli olan istifa sayısını tamamlamaya çalışıyoruz”dedi.


Gereken yapılacak

Kocaelispor Kulübü başkanlığından ayrılan Muammer Çelik, hukuksal sürecin başlaması için gerekeni en kısa sürede yapacaklarını ifade etti. Çelik, “Yönetim kurulundan gerekli olan istifaları en kısa sürede tamamlayarak evrakları Dernekler Müdürlüğü`ne teslim edeceğiz. Kocaelispor`un zaman kaybı gibi bir lüksü yok. Bir an önce gereken neyse yapılacak ve hukuksal süreci başlatacağız. Biz eski yönetim olarak üzerimize düşeni yerine getireceğiz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ