KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Kartalspor taraftarı çıldırdı fatura futbolculara kesildi
Kartalspor taraftarı çıldırdı fatura futbolculara kesildi
Kocaelispor
05 Nisan 2010 Pazartesi 15:34
  • 4023
  • 6

Kartalspor taraftarı çıldırdı fatura futbolculara kesildi

Kartalspor taraftarlarının Kocaelispor’a karşı özel kin beslediği biliniyordu. Sezonun ilk yarısında Kocaelispor taraftarlarını kışkırtarak dört maç ceza alınmasına neden olan Kartallılar, 88. dakikada gelen gol sonrası yedek kulübesine saldırdı

İnsanlık dışı muamele
Kartal İlçe Stadı`nda oynanan Kartalspor-Kocaelispor maçı sonunda adeta bir savaş yaşandı. Kartalspor taraftarının kötü tezahüratları maçın birinci dakikasında başladı ve sonuna kadar sürdü. Karşılaşmanın 88. dakikasında Kocaelispor`un yediği golden sonra Kartalspor taraftarları bu kez yedek kulübesindeki futbolculara hakaretler yağdırdı. Bunun ardından Kocaelispor yedek kulübesi mağlubiyet sonrası Kartalspor taraftarına tepki gösterdi. Olaylar büyüdü. 12 dakikalık bir duraklama sonunda ise Kocaelispor`dan Serdar Topraktepe, Ercan Ağaçe ve Uğur Durmuş yedek kulübesinde yapılan çirkin tezahüratlara karşılık verince kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

Gergin başladı
Gergin başlayan Kartalspor-Kocaelispor maçında futbolcular birbirlerine saygılı olurken, Kartalspor taraftarı ve Sakaryaspor taraftarının birleşmesinin ardından olaylar 89. dakikada patlak verdi. Kocaelispor`un ligde ilk yarıdaki olaylı maçı bu kez Kartal İlçe Stadı`nda da devam etti. Büyük olaylara meydan vermeyen özel güvenlik ve emniyet mensupları olayları kısa bir sürede yatıştırdı. Kocaelispor`un Kartalspor maçında yine üç futbolcu zayiatı verdi. Bu hafta sonu evinde oynayacağı Orduspor maçında Serdar Topraktepe, Ercan Ağaçe ve Uğur Durmuş kırmızı kart görerek takımda yerini alamayacak. Sarı kart sınırında bulunan Aydın Yıldırım`da sarı kart cezalısı oldukları için Ordu maçında forma giyemeyecek.

Küfürle sindirme taktiği
Kocaelispor taraftarı olarak önceki gün Kartalspor maçına 500-600 kişilik bir taraftar grubu Kartal ilçe Stadı`na geldi. Kartal tren garında polisler tarafından karşılanan taraftarlar hiçbir olaya karışmazken, Kartalspor taraftarı tarafında kışkırtılmaya çalışıldı. Fakat takımlarının yanında olan Kocaelispor taraftarları hiçbir olay çıkmasına sebebiyet vermedi. Futbolculara yönelen Kartalspor taraftarı maç boyunca başta Serdar Topraktepe, Ercan Ağaçe, Atahan Menekşe, Ali Cansun, Murat Hacıoğlu, Aydın Yıldırım`a ve diğer futbolculara aşırı kötü ve çirkin tezahüratlar yaparak yıldırmayı başardı.

Emniyet çember oluşturdu
Kartalspor ile Kocaelispor arasında oynanan karşılaşmanın ardından tribünlerde çıkan gerginlik, stat dışında da sürdü..Kartalspor'un 2-1 kazandığı maçın ardından güvenlik çemberi içinde stattan çıkartılan konuk ekip Kocaelispor'un taraftarları ile Kartalspor taraftarları arasında stat dışında da gerginlik yaşandı. İki takım taraftarları birbirlerine taş atarken, bazı dükkanların da camları kırıldı. Güvenlik güçleri olaylara hemen müdahale edip büyümesini engelledi. Olaylar sırasında 2 taraftar da göz altına alındı.

Maç sonunda taraftar takıma sahip çıktı
Kocaelispor taraftarı önceki gün Kartalspor İlçe Stadı`na gelerek takımlarını yalnız bırakmadı. Ezeli bir rekabet içinde bulunan Kocaelispor taraftarı ile Kartalspor taraftarı arasında gergin anlar yaşandı. Fakat Kocaelispor taraftarı bu gerginliğe aldırmayarak Kocaelisporlu futbolculara maç boyunca destek verirken, kaybedilen maçın ardındanda, düşsen de kalsan da bu taraftar hep senin yanında” diyerek destek verdi. Kocaelispor taraftarı olarak Kartalspor maçına gelen 500-600 kişilik taraftar grubu biz takımızın her zaman yanındayız. 2. Lig veya 3. Lig`de olsa hep yananda olacağız sloganları attı.
Ayhan ARI

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ