KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kayyum neden atanamıyor?
Kayyum neden atanamıyor?
Kocaelispor
12 Aralık 2010 Pazar 12:13
  • 1536
  • 0

Kayyum neden atanamıyor?

Kocaelispor’da kafalar karıştı. 27-28 Kasım’da kongre tamamlandı. 1 Aralık’ta Dernekler İl Müdürlüğü defterlere el koydu. 3 Aralık’ta huhuki süreç başladı. Dokuz günde Kayyum Heyetini’nin atanamaması kafaları karıştırdı

Pekdemirli teslim aldı
Kocaelispor`un olağanüstü kongresi 27-28 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Kongrede başkanlığa aday çıkmadı ve anahtar Vali Ercan Topaca`ya gitti. 1 Aralık Çarşamba günü istifalar toplandı, evraklar Dernekler İl Müdürlüğü`ne teslim edildi. Dernekler İl Müdürlüğü, Kocaelispor dosyalarını kısa sürede inceledi ve evrakları hukuki sürecin başlatılması için 1 Aralık Çarşamba günü Vali Yardımcısı Mustafa Pekdemirli`ye teslim etti.


Dokuz gün oldu

Vali Yardımcısı Mustafa Pekdemirli, Kocaelispor`un evraklarını inceledikten sonra tutanaklarla birlikte dosyaları 3 Aralık Cuma günü 3. Sulh Hukuk Mahkemesi`ne intikal ettirdi. 3 Aralık Cuma gününden itibaren Kayyum Heyeti`nin atanması için bekleniyor. Ancak geçen 9 günlük süreçte bir arpa boyu yol alınamadı. Hukuki sürecin çok yavaş ilerleremesi nedeniyle sıkıntılar ortaya çıkmaya başladı.


Atama yapılamadı

Dokuz gün geçti, 3. Hala Kayyum Heyeti atanamadı. Kayyum Heyeti`nin bir türlü atanamaması nedeniyle futbolcular motivasyonlarını kaybederken, cçamiada büyük bir belirsizlik yaşanmaya başladı. Valilik tarafından Kayyum Heyeti ve Kocaelispor ile ilgili net bir açıklama yapılmaması kafaların karışmasına neden oldu. Yeşil siyahlı camiada artık büyük bir umutsuzluk hakim, herkes güvenini yitirmiş durumda.


Kimse birşey bilmiyor

Kocaelispor`a Kayyum Heyeti`nin atanması konusunda spor kamuoyunda müthiş bir bilgi kirliliği bulunuyor. Her kafadan bir ses çıkıyor, herkes kendi bildiğini söylüyor. Hukuki sürecin devam etmesi nedeniyle net bilgi edinmek güçleşirken, Kayyum Heyeti`nin atanmasının bu kadar zor mu sorusu akıllara geliyor. Kocaelispor`u karanlık günlerin beklediği aleni bir şekilde tartışılıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ