KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Kimseyi işaret etmem
Kimseyi işaret etmem
Kocaelispor
04 Aralık 2010 Cumartesi 16:07
  • 1970
  • 1

Kimseyi işaret etmem

Ay Işığı Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel hale getirdiği kahvaltılı toplantının konuğu Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ydı. Topaca, Kocaelispor’la ilgili yöneltilen soruları samimiyetle yanıtladı

SORULARI YANITLADI
“Kocaelispor nereye gidiyor?” sorusuna cevap vererek süreci anlatan Topaca, Kocaelispor`un öncelikle bir marka olduğunu vurguladı. Topaca “Kocaelispor bir marka olduğunu kimse tartışma konusu yapamaz. Ben Kocaeli valisiyim. İl dışına çıkınca ilk sorulan Kocaelispor maçına gidiyor musun? Millet bizim 2. Lig`de olduğumuzu bilmiyor. Urfa`da bir futbolcumuza ‘Siz buraya nasıl düştünüz` demişler. Kocaeli ismi kadar Kocaelispor ismi de bir marka. İnsanlar İzmit mi Kocaeli mi diye karıştırıyor ama Kocaelispor`u karıştırmıyor” dedi.


KOCAELİSPOR BORÇ SARMALINDA

Topaca Kocaelispor ile ilgili açıklamalarına şöyle devam etti; “Gönlüm Kocaelispor`un yaşamasından yana. Bu biraz da Kocaeli halkının görevi.  Büyükşehir`den borç aldık, motivasyon olsun diye futbolculara harçlık gibi verdik. 3.4 milyonluk borcu hallettik. Kongreye kadar ilgileneceğimi söylemiştim. Antrenör gibi futbolcularla sohbet ettim. Bir miktar değişik kaynaklardan para bulduk. Kumaş iyi, destek olsa takım yukarı çıkacak. Kulübün mali yapısını istedim. Ciddi bir çıkmaz içindeyiz. Kocaelispor borç sarmalı içinde. Geçmiş yönetim giderayak senet imzalamış, kulüp 8 milyon daha borçlanmış. Faizlerle birlikte yaklaşık 75-80 milyon borç var. Kulübün devlete de 12 milyon civarında Vergi ve SSK borcu bulunuyor”.


BAŞKANLIK YAPAMAM

Kocaelispor için güvenilen bir yönetimin oluşturulması gerektiğini ve kendisinin başkanlık yapmasının imkansız olduğunu da vurgulayan Vali Topaca, “Kocaeli kamuoyunun güvendiği bir yönetim oluşturulmalı. Bana ‘İşaret et birini` dediler. Ben de ‘Kamuoyunun güvendiği biri çıksın, biz de ona destek olalım` dedim. Vali olarak kulüp başkanlığı yapamam. Kocaelispor`la uğraşmak için birçok işi aksatmam gerekir. Asli görevimi yapamam. Dolaylı olarak bir iki isim söylediler ama onlar da aday olmadı şeklinde konuştu.


MÜFETTİŞ GELECEK

Kocaelispor için müfettiş istediğini ve atanacak Kayyum Heyeti`nin kongreye kadar görevi yürüteceğine değinen Ercan Topaca, aday çıkmazsa tasfiye işlemlerinin başlayacağını hatırlattı. Topaca; ‘`Defterleri aldık. Bir müfettiş istedim. Suç unsuru var mı yok mu araştırılacak. Bir hafta içinde müfettiş gelerek tüm hesabı inceleyecek. Kayyum Heyeti`nin atanması için mahkemeye yazı yazdık. 1 ay içinde tekrar kongreye olacak. Yine aday çıkmazsa tasfiye süreci başlayacak. Tabi ki bu arzu ettiğimiz yol değil” diyerek Kocaelispor`u bekleyen tehlikeye dikkat çekti.


BERABER YAPALIM
Kocaeli`nin ileri gelen kişilerinin takıma sahip çıkması gerektiğini de vurgulayan Topaca, “Belediye Başkanımız da, ben de tasfiyeye sıcak bakmıyoruz. Ben Galatasaraylıyım ama artık Kocaelisporlu oldum. Şehir dışındaki maçları telefonla takip ediyorum. Dakika dakika maç sonucunu alıyorum. Futbolcular olumsuz etkilensin istemiyorum. Gelin bu işi beraber yapalım. Kocaeli`den çıksın bu işi üstlenecek iyi niyetli insanlar. Herkesin üzerinde uzlaştığı, çıkar beklemeyen, kentin değerlerini yükseltecek bir ekip bekliyoruz. Varsa gelsinler, beraber bu işi yapalım`` dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ