KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelispor`da boykot başladı
Kocaelispor`da boykot başladı
Kocaelispor
29 Eylül 2010 Çarşamba 19:41
  • 6537
  • 52

Kocaelispor`da boykot başladı

Kocaelispor`da kaos üstüne kaos yaşanıyor. Fuat Dolay olayının ardından FIFA tarafından altı puanı silinen Kocaelispor`da son kaosu futbolcular yarattı. Antrenmanlara çıkmama kararı alan futbolcular bir basın açıklaması yaptı

Çarşamba akşamı toplandılar

Sezon başından beri Kocaelispor`da sıkıntılar yaşayan yeşil siyahlı futbolcular, Çarşamba akşamı toplanarak nihai bir kararın altına imza attı. KEV Sefa Sirmen Tesisleri`nde Serdar Topraktepe öncülüğünde toplanan yeşil siyahlı futbolcular yaptıkları toplantıda, dünden itibaren antrenmanlara çıkmama kararı aldı. Maç önceleri gelerek kampa girme kararı alan futbolcular yarın akşam toplanıp kampa girecek.

 

Dün sabah dağıldılar

Futbolcuların aldıkları boykot kararı sezon boyunca uygulanacağı öğrenildi. İki yıldır tesislerin içerisinde yaşanmadık skandal, çekilmedik çilenin kalmadığı yönünde görüş belirten futbolcular yaşanan hiçbir sıkıntıyı kamuoyu ile paylaşmadıklarını dile getirdi. Yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle boykot kararını uygulamaya koyan futbolcular dün sabah evlerinin yolunu tuttu. Tesislerde sadece çalışanlar kaldı.

 

 Bu akşam kampa girilecek

Boykot yaparak dünkü antrenmanlara çıkmayan yeşil siyahlı futbolcular bugün saat 16.00`da yeniden toplanacak ve KEV Sefa Sirmen Tesisleri`nde Adana Demirspor ile oynanacak müsabaka için kampa girecek. Adana Demirspor maçının ardından yeniden evlerine gidecek olan yeşil siyahlı futbolcular hafta içerisinde hiçbir antrenmana çıkmayacak. Ve hafta sonunda yeniden toplanarak kampa girecek.  

 

BASIN AÇIKLAMASI

Bizler Kocaelispor formasını giyen futbolcular olarak, Çarşamba akşamı idman sonrasında yaptığımız toplantı neticesinde ortak bir karar aldık. Bizlerin son 2 senedir Tesislerin içinde yaşamadığı skandal, çekmediği çile kalmadı. Bunların çoğunu dışarı yansıtmadık. Bizleri normal şartlarda mücadele eden bir takımın futbolcusu olarak görüp eleştiren, sahaya çıkması bile mucize olan bu takımın futbolcularını yerden yere vuranlara karşı bile sesimizi çıkarmadık.  Bunları da Kocaelispor formasına ve taraftarlarımıza duyduğumuz saygıdan yaptık.  Taraftarlarımız dışında bir Allahın kulunun uğramadığı tesislerde, bir onur savaşı veriyoruz. Ama görünen o ki, bu savaşı sadece biz veriyoruz. Aslanlar gibi sahaya çıkıp, ama iyi ama kötü mücadele ediyoruz.  Maçtan sonra evine gitmek için 10 TL, 20 TL dolmuş parası isteyen, muhatap bulamayıp aç susuz tesiste kalmak zorunda kalan genç kardeşlerimizle, evlerine çoluk çocuğuna bir şey götüremeyen, kiralarını ödeyemeyen, altlarındaki arabalarını satan tecrübeli arkadaşlarımızla bu savaşı veriyoruz. Biz böyle mücadele ederken, bin bir zorlukla aldığımız 1 puana taraftarlarımızla çocuklar gibi sevinirken, 6 puanımızın sırf bizi yönetenlerin gafletinden silindiği ve en önemlisi gelecekle ilgili en küçük bir umut ışığının olmadığı, hatta küme düşürülme tehlikesi kapımızda iken bile kimsenin kılını kıpırdatmadığı bir ortamda, futbolcular olarak artık maddi manevi her anlamda tamamen tükendiğimizi, bu nedenle idmanlara gelmeyeceğimizi, verilecek cezaya da razı olduğumuzu deklare ediyoruz. Ancak sadece maçtan önce yapılan kamplara katılıp, oynanacak maçlara çıkacağız. Bu karar sonrasında Adana Demirspor`la oynayacağımız maç öncesi Cuma akşamı kampta toplanacağız. Son olarak, İzmit`te biz futbolcuların aldığı paralar ile ilgili hayal mahsulü dedikoduların dolaştığı bizlere kadar gelmektedir.  Bizlerin geçen sezondan bu yana bu kulüpten ne kadar para aldığı veya alamadığı kulüp muhasebesinde mevcuttur.  Kimsenin bir şey bilmeden, bazı art niyetli insanların kente yaydığı dedikodulara inanarak yorum yapmalarına gerek yoktur. Kocaelispor forması giyen futbolcular olarak Muammer Çelik yönetiminde aldığımız paralar aşağıda yazılıdır. Şüphesi olanlar bunu kulüp muhasebesinden teyit edebilir.

 

 

FUTBOLCU ÖDEMELERİ

Serdar Topraktepe: 43.000 TL (23.000 TL geçen sezon, 20.000 TL Mehmet Öztonga`nın bonservis ücretinden)

Ercan Ağaçe: 4.200 TL (4.200 TL geçen sezon, bu sezon yok)

Uğur Yasan: 13.200 TL (5.000 TL sini kendisi kombine bilet satarak)

Cem Sinan: 19.000 TL (4.000 TL geçen sezon, 15.000 TL Mehmet Öztonga`nın bonservis ücretinden)

Aydın Yıldırım: 11.650 TL (Bu paranın tamamı geçen sezon alındı)

Ali Bayraktar: 27.250 TL (10.250 TL geçen sezon, 17.000 TL bu sezon)

Metin Erol: (Para almadı. Ev içi tadilatı yapıldı.)

Orhan Alemdar: 5.000 TL (Bu sezon)

Kalan diğer tüm genç futbolculara 250-500 TL arası Davraz kampında dağıtılmıştır.

 

 

NOT: Başkanımızın yerel gazetelerde taraftarlarımızın getirdiği 15.000 TL ile ilgili “onlar primi hak etmedi” şeklinde üzülerek okuduğumuz bir açıklaması olmuştur. Taraftarlarımızın prim adı altında verdiği para tesislerde tüm  personel,  tüm futbolcular ve teknik heyet olmak üzere toplam 70 kişiye dağıtılmıştır.  

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ