KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelispor AŞ iş başı yaptı
Kocaelispor AŞ iş başı yaptı
Kocaelispor
08 Aralık 2011 Perşembe 16:01
  • 3698
  • 15

Kocaelispor AŞ iş başı yaptı

Kocaelispor Kulübü Başkanı Orhan Görsen, kulübe kalıcı gelir sağlamak amacıyla Su ve Enerji işine girileceğini açıklamıştı. Kocaelispor Su’yun yanı sıra NAS Enerji ile de elektrik için anlaşma sağlandı

ŞİRKET STATÜSÜNE GEÇİLECEK
Kocaeli'nde üretim yapan bir su firması ve elektrik şirketiyle anlaşan kulüp yönetimi dernekten şirkete geçişi sağlamasının ardından, üzerinde kulübün armalarının bulunduğu damacana suları piyasaya sürecek. 4,5 liraya satılması planlanan damacana sulardan 1 ila 1,5 lira arasında gelir kazanmayı hedefleyen yönetim, elde edeceği gelirle futbolcular ve personelin borçlarını ödemeyi planlıyor.  Kulüp başkanı Orhan Görsen, yaptığı açıklamada, hafta içinde dernek statüsünden şirket statüsüne geçişi sağlayacaklarını belirterek, ''Kocaelispor A.Ş.'' adı altında hayata geçirmeyi planladıkları çok sayıda projeleri bulunduğunu söyledi.


KULÜPLER ŞİRKET OLACAK
Şirketleşen kulübün ihalelere girebileceğini ve inşaat işleri yapabileceğini kaydeden Görsen, ilk etapta atık toplama, su ve elektrik satışı gibi projeleri hayata geçireceklerini kaydetti.  Kulübü bu tür projelerle ayakta tutacaklarını vurgulayan Görsen, ''Kulübün, bundan sonra makbuz keserek ve bağış toplayarak değil, kendi gelirleriyle yönetilmesini arzu ediyoruz'' dedi. ''Kocaelispor'u dernek üzerinden değil, Kocaelispor A.Ş. üzerinden yönetmeyi düşünüyoruz'' diyen Görsen, Federasyonun da 2013'ün sonuna kadar bütün kulüplerin anonim şirket olması yönünde karar aldığını anımsattı.


1 YIL SABIR GEREKİYOR
''Kocaelipor Su alınsın, kulüp para kazansın'' diyen Görsen, şöyle konuştu: ''Bir irtibat bürosuyla iş yerlerine, otellere, evlere kadar araçla dağıtım yapılacak. Kocaelispor Su'dan gelecek parayla personel maaşı, futbolcu maaşı, teknik ekip maaşını veya borçlu olduğumuz kişilere ödeme yapabilirsek çok daha iyi olacak. Büyük bir yük üzerimizden kalkacak. Kulübe bir damacanadan 1-1,5 lira arasında para kalır. Bardaktan da o nispette bir gelir sağlanır. Tabi bu sürümle ilgili bir şey. Gelirlerimizle kulübümüzü rahat bir şekilde idare etmiş oluruz. Tabi bu projelerimiz uzun vadeli. Kocaelispor bu projelerle 6 ay ya da en geç 1 yıl içinde gelir sahibi olacak.''


NAS ENERJİ İLE ANLAŞILDI
Devletin elektrik üreticilerine 'perakende satış hakkı' verdiğini ve perakende elektrik satışı gerçekleştiren çok sayıda firma bulunduğunu dile getiren Görsen, bölgede Kocaelispor A.Ş. olarak elektrik pazarlayacaklarını belirterek, şunları kaydetti:  ''Nas Enerji A.Ş. ile anlaştık. Yapacağımız elektrik dağıtımı hem kişiye fayda sağlayacak hem de kulübe gelir getirecek. Kocaeli'nde çok sayıda sanayi tesisi ve fabrika mevcut. Kocaelispor olarak sanayi ve fabrikalara gidip bağış toplamaktansa, kendi işimizle para kazanmak istiyoruz. Kocaeli'de faaliyet gösteren fabrikaların atık ihalelerine de gireceğiz” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ