KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelispor’a psikolojik destek
Kocaelispor’a psikolojik destek
Kocaelispor
07 Aralık 2011 Çarşamba 15:47
  • 1836
  • 2

Kocaelispor’a psikolojik destek

Her hafta rakiplerine farklı mağlup olan Kocaelisporlu gençlerin psikolojileri de alt üst oldu. Yeşil siyahlı gençlere Marmara Üniversitesi’nden gelen doktorlar psikolojik destek veriyor

MARMARA ÜNİVERSİTESİ`NDEN
Marmara Üniversitesi Besyo Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Cengiz Karagözoğlu, Kocaelisporlu futbolculara psikolojik eğitim verdi. Marmara Üniversitesinde Rehberlik uzmanı olan ve birçok takımlara da eğitim veren Yrd. Doç. Dr. Cengiz Karagözoğlu, KYÖD Sosyal tesislerinde Kocaelisporlu futbolcular ile iki saatlik bir görüşme yaptı. Eğitime Berkay Arslan, Muhammet Rıza Altıntaş, Damir Yüksel, Koray Göksu, Sercan Usta, Samet Han, Birkan Akdereli, Aykut Öngel, Taha Bartu Bulut, Korhan İşeri, Bahadır Yıldız, Emre Akgün, Doğan Karakuş, Osman Kandemir, Onur Yaka, Sergen Yıldırım, Barış Çivelek, Alper Emiral, Ebübekir  Şentürk,  Okan Erdem, Ozan Güneş ve Emre Kurtoğlu Batuhan ve Yunus Emre katıldı.


YARIŞMACI OLMAK GEREKİR
Kocaelispor`un Spor Toto 2.lig Beyaz grupta kendinden yaşça büyük ve tecrübeli futbolcular ile mücadele etmesinden dolayı gençlere biraz olsun güven verilmesi amaçlı olarak, KYÖD Sosyal Tesisleri`nde bir psikolojik eğitim verildi. Bu eğitimi Marmara Üniversitesinde Rehberlik uzmanı olan ve birçok takımlara da eğitim veren Yrd. Doç. Dr. Cengiz Karagözoğlu verdi. Karagözoğlu “Takım değil bireyler yarışmacı olması gerekir. Sizler genç sporcularsınız. Herkes yarışmacı ve cesaretli olursa herkes elinden geleni yaparak, bir bütün gibi hareket ederse hiçbir sorun olmaz. Yeter ki bir yarışmacı gibi düşünün kazanmak için yarışın” dedi. İki saatlik bir eğitim sonrası herkes birbirine teşekkür etti.
Ayhan ARI

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ