KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelispor’da tempo yükseldi
Kocaelispor’da tempo yükseldi
Kocaelispor
16 Aralık 2009 Çarşamba 16:30
  • 1436
  • 0

Kocaelispor’da tempo yükseldi

Kocaelispor Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarına devam ediyor. Kocaelispor tesislerinde ikinci çalışmalarına daha da hız vererek lig’in ilk yarısının son maçını kazanmak için hazırlanıyor.

Futbolcular hayli moralli
Kocaelispor`da morallerin yerinde olduğu bir gün olarak başlayan yeşil siyahlılar çalışmalarda iki ayrı çalışma yaparak Çaykur Rizespor maçına çok iyi bir formda başladı. Kocaelispor Teknik Direktörü Cihat Arslan gözetiminde haftanın ikinci çalışmasını yapan Kocaelispor tesislerde açık bir havada çalışmalarını sürdürdü. Rize maçına moralli hazırlanan yeşil siyahlı futbolcular iki ayrı grup halinde çalıştı. Günün ilk çalışmasına lisanssız futbolcular saat 10.15`de yardımcı antrenör Mert Korkmaz yönetiminde çalışmalarını yaptı. A takım kadrosunda bulunan futbolcular ise saat 11.00`de çalışmalarını yaptı.


Lisansız futbolculara yoğun çalışma

Kocaelispor`da Lisanssız futbolcular Ali Çamdalı, Ali Bayraktar, Aydın Yıldırım, Ercan Ağaçe ve Uğur Yasan, Emrah Kol, Ahmet Dursun, Tevfik Altındağ ve Muhammet Ali Kurtuluş çalışmada saat 10.15 çalışmalarını ayrı yaptı. Yardımcı antrenör Mert Korkmaz yönetiminde yoğun bir çalışma ile hazırlıklarını sürdüren Lisanssız futbolcular çalışmalarına düz koşu ve tempolu koşular ile başladı. Ardından istasyon çalışmaları yapan yeşil siyahlı futbolcular ağır bir çalışmanın ardından antrenmanın son kısmında yarım saha dar alanda pres çalışması yaparak tamamladı. Her gün çift çalışma yapan futbolcular 15.30`da ayrı bir çalışma daha yaptı.


Serdar ve Bülent düz koşu yaptı

Kocaelispor`un tecrübeli futbolcusu Serdar Topraktepe ve Lisanssız genç futbolcusu Bülent Uzun masörler gözetiminde kontrollü çalışmalar yaparak hazırlıklarını sürdürdü. Mersin İdmayurdu maçında oynadığı mücadeleci futbolu ile maça damgasını vuran takım kaptanı Serdar Topraktepe masör Ali Arslan nezaretinde Çaykur Rize maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Lisanssız futbolcu Bülent Uzun ise ayağındaki ağrıdan dolayı düz koşular ile çalışmalarına devam etti. Genç futbolcu Bülent bir an önce takım ile çalışmalara başlayacağını belirtti.


Kaleciler özel eğitim verildi

Kocaelispor`un genç kalecileri Metin Erol, Serkan Demirol  Çaykur Rizespor çalışmalarına özel çalışmalar yaparak hazırlandı. Kaleci antrenörü Fevzi Layiç tarafından özel çalışmalar yapan genç file bekçileri Çaykur Rizespor maçını kazanacağız görüntüsü verdiler. Büyük azim ve istek ile çalışan Metin Erol ve Serkan Demirol, sezonun son maçında kalemiz kapalıdır dercesine çalışmalarını ve performansını sahaya yansıttı. Çabukluk, yap toplar, hava topu ve seken top çalışmaları ile hazırlıklarını tamamladılar.


Aydın çalışmayı yarım bıraktı

Kocaelispor`un tecrübeli lisanssız futbolcusu Aydın Yıldırım çalışmalarda yoğun bir hazırlık geçirirken, yapılan ağır çalışmaların ardından antrenmanın son kısmında yapılan dar alanda pres çalışmalarında ikili mücadelelerde ayağına gelen darbe sonucu takım arkadaşlarına öfkelenen Aydın Yıldırım” Biraz yavaş arkadaşlar” demesinin ardından Teknik Direktör Cihat Arslan tarafından çalışmalardan alınarak, soyunma odasına gönderildi. Aydın Yıldırım böylelikle çalışmasını yarım bırakarak idmanı terk etti. 
Ayhan ARI
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ