KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelispor’da yüzler gülüyor
Kocaelispor’da yüzler gülüyor
Kocaelispor
13 Ekim 2009 Salı 16:05
  • 1321
  • 0

Kocaelispor’da yüzler gülüyor

Kocaelispor, bu hafta Kayseri deplasmanın da oynayacağı Kayseri Erciyes maçı hazırlıklarına kendi tesislerinde başladı. Haftanın ilk antrenmanın da tüm futbolcuların yüzleri gülerken, neşeli oldukları gözlendi.

Serdar katılmadı
Kocaelispor, pazartesi günü  deplasmanda oynayacağı Kayserispor maçı hazırlıklarına KEV Sefa Sirmen tesislerinde yapılan ilk antrenmanı ile başladı. Kocaelispor Teknik Direktörü Cihat Arslan`ın nezaretinde yapılan haftanın ilk antrenmanına kaptan Serdar Topraktepe ve MR`ı çekilen Bilal katılmazken, Cem Sinan`da takımdan ayrı çalıştı.
 

Mücadele azmi üst düzeyde
Kocaelispor`un  antrenmanında, neşe, hırs, tempo ve pres vardı. Kocaelispor`un Gaziantep Belediyespor`u farklı yenmesi yapılan haftanın ilk antrenmanına da yansıdı. Kocaelisporlu futbolcuların oldukça neşeli olduğu antrenmanda tüm yüzler gülüyordu. Neşe içinde düz koşularla başlayan antrenman, 7`şerli gruplar halinde 5`e 2 ile devam etti. 5`e 2`de tüm futbolcuların topu kapmak için gösterdiği mücadele azmi görülmeye değerdi.
 

Preste başarı
Kocaelisporlu futbolcular, yapılan  5`2 çalışma ardından yarım sahada çift kale maçta prese dayalı antrenman programını uyguladılar. En fazla 3 kez topla oynayan futbolcuların saha içindeki pres anlayışı mükemmeldi. Ayağa paslarla kanatlara inen futbolcuların 18 üzerine yaptıkları isabetli ortalar göz doldurdu. Özellikle ceza alanı dışından atılan şutlar, Kocaelispor`un Kayseri deplasmanın da uygulayacağı taktik anlayışın bir parçasıydı.
 

Tempo artıyor
Kocaelispor`un yeni sezon öncesi transfer ettiği ancak lisan çıkartamadığı futbolcularda, KEV Sefa Sirmen tesislerinde ayrı olarak çalıştılar. Düz koşular ile başlayan antrenmanda futbolcuların tempo arttırdıkları gözden kaçmadı. Yapılan çift kale maçında futbolcuların her geçen gün tempolarının artması teknik heyeti oldukça mutlu ederken, antrenman sonuda futbolcular bol bol şut çalışması yaptılar.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ