KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelispor’u kapanmaktan kurtardık.
Kocaelispor’u kapanmaktan kurtardık.
Kocaelispor
07 Eylül 2009 Pazartesi 16:47
  • 2904
  • 23

Kocaelispor’u kapanmaktan kurtardık.

29 Ağustos 2009 Cumartesi günü yapılan olağanüstü Genel Kurul ile Kocaelispor Kulübü Başkanlığı’na seçilen Osman Nuri Yaman, düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu

Gençlere güven vermeliyiz

Gençlere güvenilmesi gerektiğini belirten Yaman, “  Kongre sürecinde de Ocak ayına kadar gençlerle yola devam etmemiz gerektiğini söyledim.  Kocaelispor'un yaş ortalaması. 21.5. Ülkemizde 29-30 yaşındaki futbolculara yaşlı, 17-18 yaşındaki gençlere de çocuk diyorlar. Gençlere güven verdiğimiz takdirde bu gençlerin çok şeyler başaracaklarına inanıyorum. Bolu deplasmanında gençlerin yaşadıklarını anlatmaya kelimeler yetmez. Bu yolda gençlerle yürümenin olumsuzluk olduğunu düşünmüyorum. Aksine gençlerimizi Kocelispor'un geleceği olarak görüyorum.' Şeklinde konuştu.

Bilgi kirliliği yaşanmakta

Kamuoyunda bilgi kirliliği yaşandığına dikkat çeken Yaman, “Müthiş bir bilgi kirliliği yaşanmaktadır. Yönetim olarak şeffaflık konusunda asla taviz vermeyeceğiz. Her konuda herkese açık açık bilgi sahibi olacak. Kapalı kapılar ardında hiç hesabımız olmayacak. Delikli kuruşun hesabını bile sorulacak. Bilgi kirliliğini önleme adına artık, bilgi akışı da Osman Polat sağlayacak. Bilgi eksikliği nedeniyle yapılan yanlış haberler neticesinde Kocaelispor'a zarar veriyor. Eleştiri olacak, yapılacak, eksiklerimiz tabi ki söylenecek, dersler çıkartacağız. Ancak kamuoyuna yanlış bilgi vermeyeceğiz' dedi.

Çıkarlarımız için gelmedik

10 milyonu ödeyip, gitmek için gelmediklerini vurgulayan Yaman, “Kocaelispor'un içinde bulunduğu ekonomik krizi aşmak için yönetime talip olduk. Kocaelispor'un bu güne kadar gelmiş geçmiş en güçlü ekonomik yapısına sağlam bir ekip olduğumuza inanıyoruz. Kocaelispor'u layık olduğu yere taşıma adına görev aldık. 10 milyon borcu ödeyip, çekip gitmek için göreve gelmedik. Herkes zaman içinde görecek, Kocaelispor'u kurumsallaşmasını sağlamış, eski güvenilirliğini kazanmış, imajını yeniden kazanmış,  alt yapısına gerekli önemi veren çok güzel bir noktaya taşıyacağımıza inanıyoruz. Bizden daha iyi yapacaklarını söyleyenler varsa teslim etmeye de hazırız. Çıkarlarımız için Kocaelispor'da görev almadık.'şeklinde konuştu.

Kapıya kilit vurulacaktı

Kocaelispor'u borç batağına kendilerini sürüklemediğini belirten Yaman, “Kongre sürecini herkes hatırlar. Kongrede bir ara yine geri çekilme kararı aldık. Ancak,  biz geri çekilirsek kulüp kayyum ile karşı karşıya kalacak ve kapısına kilit vurulma noktasına gelecekti. Çünkü, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın açık ve net tavırları vardı. Valimiz ile yaptığımız görüşme sırasında kulüp kayyuma giderse kulübü kapatırım dedi.  Kongrede yapılan baskılar neticesinde de söz verdik. Sözümüz söz,  bu söz bizim bağlayıcımız. Ancak, zaman nedeniyle yapacaklarımız yapamadık. Bizlere kamuoyunun güvenmesini istiyoruz. Bizleri sevmeye bilirsiniz, sevmek zorunda da değilsiniz. Ama Kocaelispor'un geleceği için,Kocaelispor için gençlere sahip çıkın, gençlerimiz destekleyin, bizlere moral gücü verir, birlik ve beraberliği sağladığımda Kocaelispor'u layık olduğu yere taşıyacağız.' Dedi.

Kentliliği öne çıkartıyoruz

İstanbullu olarak eleştirilmelerine son derece üzüldüklerini ifade eden Yaman, “İstanbullu olduğumuzu öne sürerek, kentliliği ön plana çıkartıyoruz. Kentlilik bilinci tabi ki son derece önemli, kentlilik ruhu, Kocaelispor ruhu tabi ki çok önemli ve mükemmel kazanımlar. Ancak, koskoca camianın yok ettiği, param parça ettiği, itibarını zedelediği, sahipsiz bıraktığı, borç batağında yüzen kulübe sahip çıktık. Kapatılmasını engelledik. Şimdi küme düşecekse takım, İzmitliler düşürsün mantığı egemen. Böyle bir mantık olabilir mi. Biz takımı düşürmeye değil, sahip çıkmaya geldik. Artık, feminizm duygularında uzak durulmalı. Kocaelispor olarak bugün yaşadığımız acılardan ders çıkartıp, çok güzel günler görme adına hep birlikte sahiplenme duygularımız ön plana çıkarmalıyız. Aslında Kocaelispor camiasından eleştiri değil, İstanbullu arkadaşlarımız için teşekkür pankartı beklerdim' şeklinde konuştu.

Murat Alkan da konuştu

Yaman'dan sonra söz alan yeşil- siyahlı ekibin yönetim kurulu üyesi Murat Alkan, “Yönetim Kurulu çok zor şart ve koşullarda göreve geldiğimizin bilinci içindeydik. Ancak, bizlerde her şeyi bir kalemde çözecek sihirli değnek sahibi değiliz. Lisans sorununu çözme noktasında camianın destek olmasını bekledik. Destek alamayınca da zaman bize yetmedi. Ancak, Kocaelispor'da lisanslardan daha önemli sorun var. Kocaelispor'un TEK, İZGAZ ve İSU'ya olan toplam borcu yaklaşık 1,5 milyon TL.. Bunun 600 bin TL. si su borcu. 450 milyon TL. doğalgaz borcu ve 274 milyon TL.. TEK'e olan borç.  Kongre sürecinde herkes 7.5 milyon TL.'ye kililendi. O süreçte alacaklı olanlarla konuştuk. Özgür Bayer'in 174 bin TL. alacağı var gözüküyor. Aradık sorduk. Paramı ben aldım dedi. Erhan Altın'la konuştuk. Alacaklı olan Altın, ama devreye girmeye çalışan menajeri. Yani çarpık ilişkiler mevcut. Kocaelispor'u bu yanlışlıklardan da kurtarma adına da düğmeye bastık' dedi.

45-50 güne ihtiyacımız var

Kocaelispor'un borçlarını temizleyeceklerini vurgulayan Yaman, “ Kocaelispor'u borçlarından kurtarmak için yönetim kurulu üyelerimiz arasında bir kriz masası oluşturacağız. Kriz masası tüm borçları masaya yatıracak. 45-50 günlük bir çalışma ardından da ödeme planı doğrultusunda ödemeler yapmaya başlayacağız. Bize 45-50 gün izin verin, Kocaelispor'u yeniden yapılanmış, borçlarını ötelemeyen, ödemeye başlayan kulüp konumuna taşıyacağız. Ocak ayında dev dalgaya yakalanmamak adına borçlarımızı ödemelere başlayacağız.' şeklinde konuştu. Kocaelispor'un Adanaspor karşısına yeni forma reklamı ile çıkacağını vurgulayan Yaman, “ Kocaelispor olarak Loto firması ile temaslarımız devam ediyor. Ancak, Kocaelispor'a forma reklamı vermek isteyen firmalarla görüşmelerimiz devam  ediyor.'dedi

Tesisler ilaçlandı

Kocaelispor Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Orhan, “Tesislerimizi Türk Ziraat firması ilaçladı, Topçuoğlu firması tüm bilgisayar bakımlarımızı üslendi. Kocaelispor geriye dönük 6 yıl içinde bitirilmiş. Kocaelispor'un 2002 yılında vergi borcu yok. 2008 yılında vergi borcu sıralamasında 120. Sırada yer alıyoruz. Yaklaşık 28 milyon TL. civarında vergi borcumuz var. Daha da ilginç olanı Kocaelispor'un Otopark ve Garaj İşletmeleri adı altında bir birimi ortaya çıktı. Bu birimin ne olduğunu araştırmaya yeni başladık. Kocaelispor adeta yok edilmiş' şeklinde konuştu.

Akyol: Çok önemli sorunlar var

Kocaelispor Kulüp Başkanı Osman Yaman, personele gerekli kolaylığın en kısa süre içinde sağlanacağını da ifade ederek, “Personelimizin mağduriyetini gidereceğiz. Geriye dönük alacakları konusunda da periydik olarak kendilerine ödeme yapacağız.'dedi. Kocaelispor'un genç yöneticilerinden Furkan Akyol yaptığı konuşmasında Kocaelispor'un imajının zedelendiğini ve itibarının kalmamasının en büyük sorun olduğunu vurgulayarak, “ Kocaelispor'a itibarını ve imajını yeniden kazandırmamız gerekmektedir. Lisans sorunundan çok daha önemli sorunlarla karşı karşıyayız. ‘şeklinde konuştu.


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ