KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Kongre usulsüz yapıldı
Kongre usulsüz yapıldı
Kocaelispor
30 Kasım 2010 Salı 15:48
  • 2892
  • 8

Kongre usulsüz yapıldı

Kocaelispor’a yıllarını veren ve 4 dönem kendisi 4 dönemde eşi Kocaelispor Yönetim Kurulu’nda görev yapan eski başkan yardımcısı Feridun Güray, kongrenin usulsüz yapıldığını ifade etti

Güray, ağlayacak derecede üzgün olarak yaptığı açıklamasında dertliydi, sıkıntılıydı. Güray, Kocaelispor kongresinin usulsüz yapıldığını belirterek, “54 kişi ile kongre yapılmaz. Yapılan seçim usulsüzdür” dedi.
 

İSTİFALAR ÖNEMLİ DEĞİL
Kocaelispor`un hafta sonu yapılan kongresinin usulsüz yapıldığını iddia eden Kocaelispor`un eski başkan yardımcısı Feridun Güray,” Kocaelispor`un kongresi geçtiğimiz hafta sonu yapılamadı. Dosya İl Dernekler Müdürlüğü`ne anahtarda Vali Ercan Topaca`ya teslim edildi. Şimdi kayyum oluşturulacak. Kocaelispor`un tüzüğünde eski yönetim devam eder diye bir madde yok. O nedenle de istifa etmeleri önemli değildir” dedi.
 

AKİL İNSANLAR GÖREVE
Kocaelispor Yönetim Kurulu`nun kongrelerinde divan başkanlığı yaptığını da hatırlatan Güray,” Kocaelispor Yönetim Kurulu yine sıkıntılı bir dönemde aynı durum ile karşı karşıya kaldı. Kongreye ara verdik ve Allah rahmet eylesin Mehmet Yalaz`ı Kocaelispor`a başkan seçtik. Kocaelispor`a akil insanlar yani aksakallılar sahip çıktı. Şimdi de Kocaelispor`a sahip çıkma zamanıdır” şeklinde konuştu.
 

DİKKATE ALINMADI
Kocaelispor`un 54 kişi ile kongre yapamayacağını savunan Güray,” Divan Başkanı Kongre`yi açmakla usulsüzlük yapmıştır. Kocaelispor`un kongresi 61 kişi olmadan açılmaz. Bu nedenle de Kocaelispor usulsüz olarak kayyuma gönderilmiştir. Kocaelispor`da yaşanan usulsüzlükler dur deme adına oluşturduğumuz heyet olarak Kocaelispor Yönetimine 21 maddelik ültimatom verdik. Ancak, 21 maddenin hiç biri dikkate alınmadı. Yönetimler ne hukuk, ne tüzük ne de nizama uydu. Kocaelispor işi bilmeyenlerin eline kaldı.
 

DİVAN KURULU YANLIŞ
Kocaelispor`un Divan Kurulu`nda görev alan Hakkı Seçkin Şile`nin Kocaelispor`un görevlisi olduğu için Divan Kurulu`nda olamayacağını da savunan Güray,” Kocaelispor`un elemanı Divan Kurulu`nda görev alamaz. Aldığı taktirde de usulsüz kongre olur. Sanırım bu konuda delegeler tarafından atlandı. Kocaelispor`un bu nedenle yaptığı kongre tamamen usulsüz yapılmıştır” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ