KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kurtuluş reçetesi Kocaelispor A.Ş
Kurtuluş reçetesi Kocaelispor A.Ş
Kocaelispor
01 Aralık 2011 Perşembe 15:52
  • 2880
  • 9

Kurtuluş reçetesi Kocaelispor A.Ş

Kocaelispor Kulübü Başkanı Orhan Görsen gelecekle ilgili projelerini açıkladı. Görsen, Kocaelispor A.Ş üzerinden elektrik, su sayacı yazım işi ve atık madde toplayarak kulübün kendi ayakları üzerinde durabilmesi için harekete geçtiklerini ifade etti

AÇIKLAMALAR ÇARPICI
Kocaelispor Kulübü Başkanı Orhan Görsen Fuar alanındaki kulüp binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Orhan Görsen`in basın açıklamasında yönetim kurulu üyesi Barbaros Kırdar da hazır bulundu. Görsen yönetim kurulu olarak, Kocaelispor`u kurtarmanın ilk hamlesi olarak Kocaelispor A.Ş`yi devreye sokmak olduğunu ifade etti. Görsen teknik kadroda yaşanan değişim ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulurdu.
 

RAPORLAR ÖNEMSENMEDİ
Yaşanan teknik kadro değişimini dile getiren Görsen, “Ceyhun Hoca da Yalçın Hoca da üniversiteden gelen raporları önemsemedi. Zaten bu yapılanmayı Ceyhun Güray döneminden bu yana düşünüyorduk. Takımının kapasitesini nasıl yükseltiriz diye konuşuyorduk. Üniversitede bir test yapmıştık. Bu testlerde Yavuz Hocamız tarafından yapıldı ve testlerde oyuncularımızın sonuçları çok kötü çıktı. Maalesef bizim teknik heyetimiz bu raporları göz önüne almadı”dedi.


BENZİRAY, TAVSİYE ETTİ
Kocaelispor`un Sportif Direktörlüğüne bir hafta önce Onur Benziray`ın getirildiğini ifade eden Görsen, “ Biz bundan 2 ay önce sportif direktörlüğe Onur Benziray‘ı getirdik. İngiltere takımlarını incelemiş, alt yapı konusunda da uzmanlaşmış bir isim olarak Onur Hoca bize Ekrem Hoca`yı önerdi. Futbolcuların kapasitelerini yükseltmek adına nasıl gelişmeler yaşanacağını önümüzdeki süreç bize gösterecek. Tennik değişim, Sportif Direktörümüzün isteği ile yapılmıştır”şeklinde konuştu.


YALÇIN TRİBE GİRDİ
Kocaelispor olarak bu sezon kayıp saydıklarına dikkat çeken Görsen, “Yalçın Hoca`ya takımın başında çıkmayı teklif ettik ama çıkmadı. Yalçın orada bir şey göstermesi gerekirdi. Kişisel şeylerdi. Yalçın Hoca çıkabilirdi ama triplere girdi ve takımın başına yeni antrenör geldi diye çıkmadı. Murat Son takımın başında çıkacaktı ancak iletişim sorunu nedeniyle çıkmadı. Antrenöler takımı başarılı bir şekle getirecekse, çalışırız, yoksa çalışmayız yani biz şampiyonluk hedefleyen bir kulüp değiliz. Kocaelispor transfer yasağını aşamasa ligden düşecek ve bu çocuklarla 3. Lig`de devam edeceğiz. 3.lige hazırlık uzun vadeli bir iş”dedi.


A.Ş İŞ BAŞI YAPIYOR
Öte yandan transfer yasağını kaldırmakla alakalı çalışmaları anlatan Görsen, “Kocaelispor bundan sonra Kocaeli A.Ş olarak anılacaktır. Şirketimizi kurduk ve faaliyete geçiriyoruz. Dernek bir kenarda duracak ama biz federasyonla olan ilişkilerimizi Kocaelisppr A.Ş üzerinden yürüteceğiz. Bütün alacaklılarda bu şirket üzerinden işlem yapılacak. FİFA`nın federasyona verdiği talimatla 2013 yılına kadar liglerde mücadele eden her takımın A.Ş olma zorunluluğu getiriliyor. A.Ş kuruluşumuz iş başı yapıyor”dedi.


ATIKLARA TALİBİZ
Osman Nuri Yaman zamanında kurulan Kocaelispor A.Ş`nin faal duruma getirildiğine dikkat çeken Görsen, “ Oradaki kanun boşluğuyla, Yaman döneminde bu şirket faaliyete geçseydi biz transfer yasaklısı olmayacaktık. Federasyona bunu bildirseydik bugün bu sıkıntılarımız yoktu ve yasaklı değildik. Elektrik ve su sayaç yazımı işine girmeyi planlıyoruz. Arıca şirket olarak atık toplama işine de gireceğiz. Bu anlamda kent büyüklerimizle görüşeceğiz” dedi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ