KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kurtuluş Savaşı’nı başlatıyoruz
Kurtuluş Savaşı’nı başlatıyoruz
Kocaelispor
27 Kasım 2009 Cuma 16:17
  • 2809
  • 9

Kurtuluş Savaşı’nı başlatıyoruz

KEV Sefa Sirmen Tesisleri’ne giderek futbolculara 160 bin TL dağıtan Muammer Çelik, Kocaelispor ile ilgili düşüncelirini gazetemiz aracılığı ile spor kamuoyuna duyurdu. Çelik röportajında ilginç tespitler yaptı

Antrenörlere özel ödül
Başarısızlığın olduğu yerde ceza, başarının olduğu yerde ödülün olması fikrini taşıyorum. Alt yapıdaki antrenörlerimiz mesela A takıma iki futbolcu kazandırdı. Bu antrenörümüz ödüllendirilecek. İlimiz amatör futbolunu çok yakından takip edeceğiz ve yetenekli gençleri kulübümüze kezendıracağız. Bilal ve Hamza örneği önümüzde duruyor. Bu sayıyı çoğaltmamız, başarıyı kendiliğinden getirecektir.

 

Yarım günde bu kadar toplayabildim
Tesislere gidip, futbolculara 160 bin TL para dağıttım. Bunu canı gönülden yaptım. Çünkü ben Kocaelisporluyum. O futbolcuların bayramı parasız, tesislerde esir gibi geçirmesini içime sindiremedim. Yarım günde bu kadar para toparlayabildim. Aynı zamanda şirketimizde çalışan 400 personelimize de aynı gün maaş dağıtmak zorundaydım. Çocukları mutlu edebildiysem ne mutlu bana.

 

Duygu yüklü anlar yaşadım
Tesislerde futbolculara para dağıtılmasının ardından bir toplantı yaptık. Futbolcularla tek tek tanıştım ve kısa süren bir konuşma yaptım. Bazı futbolcuların konuşmamdan etkilenip gözlerinin dolduğunu gördüm. Ben de gerçekten çok duygusal anlar yaşadım. O çocukların mutluluğunu görmek benim için her şeye bedeldi.

 

Bana deli diyorlar
Benim bu yaptığım kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Beni tanıyan arkadaşlarım, karşıma geçip sen delimisin diyor. Resmiyette Kocaelispor Kulübü ile bir bağın yok, ne parası veriyorsun diyorlar. Hatta Sefa Bey (Sirmen) bile aradı, takdir etti. Kocaelispor benim sevgim. Dağıtılan paranın tamamını şahsım olarak ben hallettim. Yönetime giren arkadaşlara gidip, para dağıtacağız diyemezdim.Futbolculara uçak biletlerini aldık

Toplantıdan sonra lisansı çıkartılamayan futbolcuların bazılarının memleketlerine gideceklerini duydum. Hemen uçak biletlerini aldırdım ve çocukları uğurladım. Ben uçak biletlerini aldığım futbolcuları bile tanımıyorum ama onların kutlu olması için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Kocaelisporlu olan herkesin bu şekilde davranması gerektiğine inanıyorum.

 

Ensar rehin kalmış
Mevcut yönetim hakkında cümleler kurmak istemiyorum ama her halde bir daha böyle bir yönetim gelmez sözünü söylemeliyim. Genç futbolcu Ensar, hastaneye gitmiş. Hastaneden kendisinden tedavi masrafı olarak 200 TL istemişler. Çocuğun parası yok. Kocaelispor`un futbolcusu ezilip büzülüyor. Haber bana ulaştığında hemen aracımı göndererek Ensar`ı bulunduğu yerden aldırdım.Neden geldiniz?

Bunları yapması gereken bence Kocaelispor Yönetim Kurulu üyeleridir. Arkadaş kongre kararı aldınız diye bu sorumluluklarınızdan neden kaçıyorsunuz. Tesislere kimsenin uğradığı yok. Kim ne yapıyor belli değil. Kocaelispor`u daha kötüye sürüklemek için mi göreve geldiniz. Yoksa kendi reklamınızın peşine mi düştünüz ben bir anlam veremiyorum şahsen. 

 

İhraçlarını isteyeceğim
Yıllardır bu camianın içerisindeyim. Osman Nuri Yaman ve ekibi gibi bir yönetim görmedim. İhraçlarını isteyeceğim. Ya arkadaş insan bir tane çivi çakmaz mı? Olumlu bir işin altına imza atmaz mı? Kocaelispor bu kadar nasıl mağdur edilir. Lisansları alacağız, hatta paranın tamamını yatıracağız dediniz de ne oldu? Bu yönetimin göreve gelmesinde suçlu olanlar kendilerini biliyor. Vebali onların başına.

 

İzmir`de en güzel yerde kalınacak
Bu hafta Kardemir Karabükspor ile oynayacağız. Önümüzdeki hafta Karşıyaka deplasmanı var. Mevcut yönetim bir şeye karışmıyor gibi. Böyle olursa takımı İzmir`e ben götüreceğim. İzmir`de en lüks otelde kalacağız ve Karşıyaka maçında alınacak olan galibiyete 70 bin TL galibiyet primi dağıtma sözü verdim. El ele, omuz omuza İzmir`e gidip geri döneceğiz. Kocaelispor`un kurtuluş savaşı başladı artık.Yönetimde sayı önemli değil

Kocaelispor Yönetim Kurulu`nda üye sayısının sınırı yok. Yönetime girmek isteyen herkese kapımız açık. Katkı sağlayabilecek kim olursa olsun ayağına kadar gider, kendisini davet ederim. Gün birlik günüdür. Almanlar çatı arasında patates yetiştirip günümüze geldi. Ulu önderimiz en güzel örnek. Biz de Kurtuluş Savaşı için düğmeye bastık.Lisansları mutlaka alacağız

Önümüzdeki en büyük engelimiz lisanslar. Türkiye Futbol Federasyonu`ndan lisansları almamız için ödememiz gereken yüklü bir meblağ söz konusu. Ancak bizden alacaklı olanlarla bire bir görüşüp ikna etmeye çalışıyoruz. Ve bugüne kadar konuştuğum herkes bana bu anlamda umut verdi. Lisansaları çıkartacağımızı tahmin ediyorum.Beş futbolcuyu geri getireceğim

Lisansları hallettikten sonrası kendiliğinden gelecek. Semavi Özgür, Adem Çalık, Murat Hacıoğlu ve Levent Kartop geriye dönmeye hazır. Hatta Taner Gülleri bile ağabey sen varsan bende geliyorum diyor. Ama önümüzdeki ilk engel olan lisansları çözmeliyiz. Lisansları hallettikten sonra başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum.


KESİNLEŞEN YÖNETİCİLER

1-Sinan Sipahi (İstanbul Profil)
2-Yalçın Eldoğan (Elyapı)
3-Halil Çolak (Çolakoğlu Mermer)
4-İlker Ertuğ (Özdizdaroğlu Vinç)
5-Bahadır Taşer (Taşer kereste)
6-Haydar Çelikkeser (İşadamı)
7-Ahmet Yıldırım (Ülker Bayii)
8-Umut Tosunoğlu (İşadamı)
9-Serkan Özsoy (Öz Teknik Oto)
10-Okay İnan (Galerici)
11-Yaşar Kavşut (Kavşut İnaşaat)
12-Muzaffer Emiroğlu (Bankacı)
13-Kadir Akkuş (Avukat)
14-Ahmet Öztürk (Furkan Boya)
15-Erkan Bal (Gemi İşletmecisi)
16-Adem Moğultay (İşadamı)
17-Tezer Tuğcu (İşadamı)
18-Muhammet Kurtuluş (Kurtuluş Döviz)
19-Okan Tarı (Sudeks İnşaat)
20-Çağdaş Turpçu (Hazar Parke)

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ