KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Marmara Balık’ta Körfez rüzgarı
Marmara Balık’ta Körfez rüzgarı
Kocaelispor
05 Kasım 2010 Cuma 16:01
  • 1930
  • 4

Marmara Balık’ta Körfez rüzgarı

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaelispor’u önceki akşam Marmara Balık Restaurant’da ağırladı. Yemeğe teknik kadro ve futbolcular eksiksiz katıldı

GÖNÜLLERE TAHT KURDU
Marmara Balık Restaurant önceki akşam tarihi birk geceye ev sahipliği yaptı. Kocaeli Valisi Ercan Topaca`nın organize ettiği yemeğe Kocaelisporlu futbolcular ve teknik kadro eksiksiz katıldı. Yeşil siyahlı camia için önemli mesajların verildiği yemekte Vali Ercan Topaca adeta geceye damgasını vurdu. Kocaelispor`a destek olacağını bir kez daha yineleyen Topaca, futbolcuların gönlüne taht kurdu

 

KRİZ HER YERDE
Kocaelispor`un kentin en önemli değerlerinden birisi olduğunu vurgulayan Vali Ercan Topaca, takımın yaşadığı sıkıntılar ve gelecek hakkında birçok düşüncesini dile getirdi; “Her takım zaman zaman kriz yaşayabilir. Şu anda Dünya`da ve Türkiye`de büyük kulüpler de sıkıntılı dönemlerden geçiyor. Kocaelispor olarak yaşadıklarımızın, Kocaeli halkını derinden üzdüğünü biliyorum. Ancak, bunun nedeni sizler değilsiniz”.

 

BİRLİK OLMALIYIZ
Kulübün dar boğazda ve ekonomik sıkıntı çektiğini vurgulayan Topaca, “ Sizlerin takıma sahip çıkmanız, azim ve kararlılık içinde olmanız hem bana hem de Kocaeli halkına moral veriyor. Kocaelispor`u bu dar boğazdan kurtarmak, yukarılara çıkarmak için hepimizin kol kola girmesi gerekiyor. Bunun da motoru sizler olacaksınız. Taraftarımız, kent ve yeni ücret politikası başarıyı etkileyen faktörler. Tabi ki teknik heyet ve sizlerin göstereceği performans daha önemli”dedi.

 

SİZ KURTARACAKSINIZ
Futbolcular olarak siz şunu demelisiniz diyerek sözlerini sürdüren Topaca; ‘Bir üst lige çıkacağız`. Bunu demek için de inanç ve sevgi gerekli. ‘Sayın Valim biz bunları yaptık` diyebilirsiniz, doğrudur. Sizlerin çektiği sıkıntıları biliyoruz. Biz artık 47 kişilik genç bir aileyiz. Başarısızlığı kimse istemez. Kocaelispor olarak çok önemli bir eşiği de aştık. Kocaelispor`un önünde çok önemli bir sorun gözükmüyor artık. Ben Kocaelispor`un başkanı değilim. Öyle bir iddiamda yok”şeklinde konuştu.

 

TESİSLERE DE GELECEĞİM
Devletin bana verdiği yetkiyle her zaman yanınızda olacağını vurgulayan Topaca, “ Sizlere destek olacağım. Hatta tesislere de geleceğim. Kocaeli`de yaşayan herkesin birlik ve beraberlik içinde olması şart. Herkesin birlikte olması, işimizi daha da kolaylaştıracak. Dünya`da çözülemeyecek sorun yok. Kamuoyu desteğini alan güzel bir yönetim, tüm sorunları aşar. Daha önce de söylediğim gibi bunun motoru, takımın alacağı başarılar olacaktır”dedi. Topaca konuşmasını şöyle sürdürdü”

 

BAŞARISIZ TAKIMI
KİMSE TAKİP ETMEZ

“Kocaelispor olarak 3 maç üst üste kazandığınızı düşünün. Aldığınız başarılı sonuçlar nedeniyle tribünler dolacak, yönetime girmek için mücadeleler başlayacaktır. İnsanları bir yere çekmek için başarı lazım. Ben Kocaelispor`un dışında ayrıca Galatasaraylıyım. Ancak Galatasaray`ı, son yıllarda kötü sonuçlar aldığı için seyretmiyorum. Başarısız takımı kimse seyretmek istemez. İnsanları yanınıza çekmek için dayanışma ve birlik beraberlik içinde olmamız, kenetlenmemiz gerek”.

 

BU BİR KURTULUŞ SAVAŞI
“Kocaelispor`un elde edeceği başarılarda en büyük pay sizlere düşecek. İstediğiniz kulübe transfer olabilir, avrupa ve dünya futbolunda yerinizi alabilirsiniz. Cumhuriyetimiz kurulduğunda ülkemizin dört tarafı işgal altındaydı. Milletimiz bir araya gelerek savaştık ve bağımsızlığımızı kazandık. Şimdi, huzur ve barış içinde yaşıyoruz. Kulübümüzü de devlet gibi düşünün. Kocaelispor`un girdiği krizde hepimiz, Kurtuluş Savaşı`nda olduğu gibi elimizi taşın altına koyacağız”.

 

KİM SEÇİLİRSE DESTEK OLACAĞIM
“Kocaelispor`un kongresi olacak. Kocaelispor camiasının da en güzel yönetimi seçeceğine inanıyorum. Kulübü ayağa kaldıracak bir yönetim bekliyoruz. Vali olarak kimseyi işaret etmedim. Seçilen kim olursa olsun destek olacağım. Kulübün asıl sahibinin yönetimler olduğunu unutmayalım. Başarıyı yakalamak içinde yönetime ve takıma hep birlikte sahip çıkalım”.

 

TARAFTARA MESAJ
“Futbolcular olarak spor ahlakı içinde hareket edeceksiniz, kendinize güveneceksiniz. Böyle yaptığınızda, sokaktaki insanın da gözünün içi gülecek. Taraftardan bir ricam var. Takımınıza destek olun. Hiçbir zaman ağzınızdan kötü söz çıkmasın. Kocaelispor başarısız sonuçlar aldığında hakaret etmeyin. Kocaelispor sadece tribündeki taraftarın takımı değil, tüm kentin takımı. Kötü tezahüratlardan, kötü alışkanlıklardan uzak duralım. Herkesi kucaklayan bir taraftar kitlesi bekliyorum”.

 

CENTİLMEN OLMALIYIZ
“Kocaelispor olarak ligdeki en centilmen takım olmalıyız. Saha içinde hakeme fazla itiraz etmeyelim. Tribündeki rakip taraftara da ağza alınmayacak sözler söylemeyelim. Seyirci bakımından en medeni biz olalım. Tribünler Avrupa`daki gibi olsun. İnsanlar ailece gelebilmeli. Kötü tezahürat nedeniyle insanlarımız maça gelmiyor. Lütfen bunlara dikkat edelim”.

 

GÜVENSİZLİK VAR
“Kocaelispor`a güvensizlik var mı? Var. Bunu gidermek için birlik olmalıyız. Güvensizliği birlikte yok etmeliyiz. Sizlerden başarıya inanmanızı, saha içinde ve dışında centilmence mücadele etmenizi bekliyorum. Yakaladığımız trendi devam ettirmeliyiz. İstikrar bu nedenle son derece önemli. İşin sonunda yenilmek de var. Bunu da Kocaelispor`a yakışır şekilde karşılamalıyız. Ama şuna inanın ve kendinize söyleyin; ‘Biz bir üst lige çıkacağız”dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ