KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
METAL İŞÇİSİ KOCAELİSPOR’A SAHİP ÇIKIYOR
METAL İŞÇİSİ KOCAELİSPOR’A SAHİP ÇIKIYOR
Kocaelispor
02 Nisan 2010 Cuma 17:29
  • 2031
  • 9

METAL İŞÇİSİ KOCAELİSPOR’A SAHİP ÇIKIYOR

Türk Metal Sendikası Kocaeli Şubesi başkanı Yakup Yıldız, sendika olarak Kocaelispor’a destek kampanyasına start verdi. Türk Metal İşçisi Kocaelispor’a sahip çıkıyor, sıra diğer kurumlarda

BAŞKANLAR HAZIR BULUNDU
Türk Metal Sendikası Kocaeli Şubesi Binası`nda dün yapılan basın açıklamasıyla Kocaelispor`a destek veren Türk Metal sendikası üyeleri ve işyeri temsilcileri kampanya için düğmeye bastı. Türk Metal Kocaeli Şubise Başkanı Yakup Yıldız, her işçiden 5 TL bağış kampanyasına dün resmen start verdi. Türk Metal`in hazırladığı broşürler basına tanıtıldı ve Türk Metal7e bağlı iş yerlerine proşür ve katılım formları gönderildi. Dilovası Başkanı Uysal Yücel, Gebze 1 nolu Türk Metal sendikası başkanı Uysal Altındağ, Gölcük Türk Metal sendika başkanı Yücel Yücel ve Çayırova Türk Metal İş sendikası başkanı Bilal Uçar ile Türk Metal İş sendikasına bağlı İşyeri temsilcileri katıldı.

GÜVEN SORUNU ORTADAN KALKMALI
Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız ve diğer şube başkanlarının yaptığı basın toplantısında Yakup Yıldız konuşma yaptı. Yıldız, “ Türkiye bir güvensizlik içinde olduğu gibi, Kocaelispor`da bir güvensizlik içinde bulunuyor. Bunun içinde hiç kimse Kocaelispor`a yardım etmekten yana değil. Bundan önceki yönetim kurulu ve başkanların yaptığı çalışmalarda Kocaelispor çok zor bur durumda kaldı. Bundan sonra biz Türk Metal Sendikası Kocaeli Şubesi olarak bir ilki başarmak istiyoruz. Bunun içinde ilk adımı biz atıyoruz. Yardım kampanyasını bugün itibariyle başlatıyoruz. Pazartesi gününden itibaren Yaptırdığımız broşörleri işyerlerine dağıtarak Nisan ayın sonunda yaptığımız kampanyanın durumu netlik kazanacak” dedi.

GÖNÜLLÜ VERİLECEK
Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, “ Bizim bünyemizde 20 bin çalışan bulunuyor. Yasal olarak bağış yaptırma gibi bir lüksümüz yok. Fakat Kocaelispor`u kurtarmamız için bizim bünyemizdeki çalışanlarımız ile görüşüp, Kocaelispor`a gönüllü olarak yardım yapmalarını isteyeceğiz. Kocaelispor`a 5 TL`lik bir bağış ile Kocaelispor`un biraz olsun sıkıntısını çözer. Bunun haricinde diğer Kurum ve kuruluşlarında artık bu taşın altına elini koymasını istiyoruz. Bizler bir başlangıç yaptık. Kocaeli kenti Kocaelispor`a sahip çıkmak için büyük bir güç birliği yapabilir. Kocaelispor`u bu yaptığımız atılım ile güçlenip Tekrar Süper Lig`e çıkarmak istiyoruz.Bunuda Kocaeli kenti olarak rahat başarabiliriz” dedi.

ÖNEMLİ OLAN KOCAELİSPOR
Kocaelispor için büyük bir girişim yapan ve diğer sendika başkanları ile girişimler sonucu bugün itibariyle Kocaelispor`a bağış kampanyasını başlatan Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, “ Biz üstümüze düşeni yapmaya başladık. Artık diğer çalışanlarda bizlerin yaptığı gibi çalışmalarına başlamalıdır. Bizim bünyemize bağlı Ford Otosan, Mannesman, Çelik Halat Federal Moğul ve Çolakoğlu fabrikalarının girişimleriyle işimizi hızlandırdık. Yardım kampanyasını ve Kocaelispor üyeliğini İşyeri temsilcileri üstlenecek. Bağışlar işyeri temsilcileri tarafından toparlanıp Kocaelispor hesabına topluca yatırılacak.
Ayhan ARI

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ