KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Osman Nuri Yaman istifa mı etti?
Osman Nuri Yaman istifa mı etti?
Kocaelispor
03 Kasım 2009 Salı 17:16
  • 3327
  • 9

Osman Nuri Yaman istifa mı etti?

Osman Nuri Yaman ve yönetim kurulu, taraftarların kendilerini istifaya davet etmesinin ardından bir basın bildirisi yayınladı.

Dün Kocaeli Valisi Gökhan Sözer`i ziyaret eden Yaman ve ekibi istifalarını valiye sunduklarını beyan etti.
Fakat istifasını valiye sunan Osman Nuri Yaman Ankara`ya Kocaelispor için görüşmeler yapmaya gitti.
Söylemleri bir birini tutmayan, verdiği sözleri hatırlamayan Osman Nuri Yaman`ın sonu ne olacak biz tahmin edemiyoruz.
Osman Nuri Yaman istifamı etti?
Bunun net yanıtı bugün ortaya çıkacak ancak yönetim kurulunun bugün yayınladığı basın bildirisinde istifalarını valiye sunduklarını yazılı olarak bildirdi. Yönetim kurulunun basın bildirisinde şu görüşlere yer verildi:


Biz yönetim olarak üç ana ilke üzerinde titizlikle duruyoruz bunu defalarca anlattık bir defa daha anlatıyoruz,
Yönetim kurulumuzun ilkeleri
1) Şeffaflık
2) Hesap Verilebilirlik
3) Kararlılıktır.
Bugüne kadar Türkiye`de ve Dünya`da örneği olmayan şeffaflığı göstererek istifalarımızı Sayın Kocaeli Valimiz Gökhan Sözer beye teslim etmiş bulunuyoruz. Eğer yönetime talip olan herhangi birileri varsa diğer yönetimler gibi kulis yapmalarına gerek yoktur. Kocaeli Sportif AŞ`nin hesapları tertemizdir. Yönetime talip olanlar 10.000.000 .-TL bedeli bankaya yatırarak Sayın Valimiz nezdinde ki şirket hisselerini devir alıp dolayısıyla kulüp yönetimini devir alabilirler. Hiç kimse bizden netleşmemiş borçları ödememizi beklemesin. Zira biz geçmiş yönetimler gibi yargılanmak istemiyoruz. Hesap verilebilir olmanın temeli budur. Zira hak edilmeyen paraları ödemek bizim ilkelerimize uymaz. Kocaelispor Kulübü Kocaeli halkınındır. Maç başına 9 milyar zarar eden hiçbir geliri olmayan bir kulüpte ödemeler en az 24 ay gecikmiş ise ve bu yönetim geldiğinden itibaren herkes bu yönetimin üstüne geliyorsa, 240 bin Türk Lirası Sedaş borcunun 40 bin Türk Lirası tutarındaki kısmı tarafımızdan 2 ay içerisinde ödenmiş olmasına rağmen halen elektrik kesilmesi tehdidi ile karşı karşıya kalıyorsak burada düşündürücü bir durum olduğu tartışmasızdır. Kamuoyunda başkanımız ve yönetimimiz için beceriksizdir diyenler bu kulübü biz iyi yönetiriz diyenler futbolcular camide telefonlarını şarj ederken neredeydiler ! Birbirimizi suçlamak Kocaelispor`u hiçbir yere götürmez. Kocaelispor biz 25 kişinin değil 1,5 milyonluk Kocaeli halkınındır. Sayın Valimizin bugün dediği gibi Kocaeli halkı ve Kocaeli erkanı Kocaelispor`un arkasında olmak zorundadır.  Kısaca şunu demek istiyoruz bu yönetim hesap veremeyeceği hiçbir işlemi hiçbir baskı altında yapmayacaktır. Bu yönetim ki yılların hayali olan Sportif AŞ`yi kurmuş ve gerek Sayın Valimizden ve gerek Sayın Sanayi Odası Başkanımızdan denetçi olmalarını istemiştir. Görüldüğü gibi her zaman şirket hesaplarını incelemek mümkündür. Bizim için şeffaflık budur. Ayrıca Nenad Jestıroviç`in, kulüp tarafından takip edilmeyen ve FIFA nezdinde kesinleşmiş alacağı olan 260.000 .-€ bedelin de kulübümüzün sırtında kambur olduğu aşikardır ve bu alacak bedelleri kulübümüzü çalışamaz hale getirmektedir. Kulübün küçücük ödeme kaynakları dahi temeli bulunmayan temliklerle başka mecralara kaydırılmıştır. Bu hususlar nedense hiç konuşulmamaktadır. Sonuç olarak, çamur ve karalama kampanyalarından hiçbir sonuç alınamayacağı açıktır. Ancak her nedense karalama kampanyaları Sportif AŞ`nin kurulması ile tavan yapmıştır. Şunu unutmamak gerekir ki Kocaelispor hepimizindir.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ