KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Prefabrikler neden söküldü?
Prefabrikler neden söküldü?
Kocaelispor
23 Aralık 2011 Cuma 16:26
  • 3814
  • 8

Prefabrikler neden söküldü?

KEV Sefa Sirmen Tesisleri’nde antrenman sahalarının arkasında bulunan ve tesislerde kalan genç futbolcuların yatak hane olarak kullandıkları prefabrikler söküldü, meydan çöplüğe döndü

HİÇ KİMSENİN HABERİ YOK
KEV Sefa Sirmen Tesisleri`nde Kocaelispor alt yapısında forma giyen genç futbolculara barınak olarak yapılan prefabriklerin yerinde yeller esiyor. İki gün önce yerinde duran prefabrikler sökülmüş, kırılan parçalar antrenman sahasının arkasında kötü bir görüntü oluşturmuş vaziyette. Prefabriklerin ne olduğu konusunda kimsenin bir fikri yok. Prefabriklerin akıbeti ise meçhul.


KEV NE DİYECEK?
Kocaelispor için yapılan tesisler, resmiyette KEV`e ait. Ve Büyükşehir Belediyesi ile KEV arasında özel kira sözleşmesi bulunuyor. Mal sahibi KEV`in sökülen prefabrikler konusunda nasıl bir görüş belirtileceği merakla bekleniyor. Prefabriklerin hangi amaçla söküldüğü ve ne yapıldığı belirsizliğini korurken, bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre prefabriklerin satıldığı öne sürülüyor.
 

SATILDI İDDİALARI
KEV Sefa Sirmen Tesisleri`nin kuruluşunda alt yapı futbolcularının hizmetine sunulan prefabriklerin sökülüp, kaldırılması çeşitli iddiaları gündeme getirdi. Kimileri prefabriklerin 12 bin lira bedelle satıldığını, bazıları ise tinercilerin bu prefabrikleri mesken tuttuğu için söküldüğünü savunuyor. Ortalıkta dolaşan bilgi kirliliği nedeniyle her kafadan bir ses çıkıyor.


SİRMEN: HABERİM YOK
Tesisler içerisinde bulunan prefabriklerin sökülüp kaldırılması konusunda görüşlerini aldığımız KEV Başkanı Sefa Sirmen, konuyla ilgili bilgi sahibi olmadığını ifade etti. KEV Başkanı Sefa Sirmen, tesisler içerisinde bulunan ve alt yapı takımlarında forma giyen futbolcuların yararlanması için yapılan prefabriklerin kaldırılması olayıyla ilgili her hangi bir bilgisinin olmadığını ifade etti. Sirmen, “Tesisler içerisinde her hangi bir taşınmazın kaldırılması mümkün değil. Kaldırılıp, kaldırılmadığı konusunda bilgi sahibi değilim. Derhal arkadaşlarımızı tesislere göndereceğim ve inleme yaptıracağım. Yapılan incelemelerin ardından gerekli açıklamaları kamuoyuna yaparız”dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ