KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Sakatların durumu kritik
Sakatların durumu kritik
Kocaelispor
15 Kasım 2012 Perşembe 13:22
  • 1336
  • 0

Sakatların durumu kritik

Ligde varolma mücadelesi içerisinde olan Kocaelispor’da sakatlıklar ürkütücü boyutlara ulaştı. Kocaelispor Yönetim Kurulu üyesi doçent doktor Yavuz Kocabey, yeşil siyahlı ftubolcuların sakatlıklarıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi

DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU

Kocaelispor Yönetim Kurulu üyesi doçent doktor Yavuz Kocabey, yeşil siyahlı kulüpte sakatlıkları devam eden futbolcularla ilgi bilgi vermek için bir basın toplantısı düzenledi. Acıbadem Hastanesi`ndeki toplantıda Kocabey basın mensuplarını bilglendirdi. Kocabey, “Okan Erdem 5-6 ay sonra sahalarda olacak. Melih Ahmet Kaçar`ın 4 veya 6 hafta sonra takıma katılabilecek. Ozan Güneş ise takıma en yakın zamanda katılması için tedavilerimiz sürüyor. Ayrıca Korhan İşeri`nin kemik ödemi olduğu için 4 haftalık aradan sonra iyi duruma geldi” dedi.
 
OKAN ERDEM 6 AY YOK
Acıbadem Kocaeli Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Kocaelispor yöneticisi Doçent Doktor Yavuz Kocabey, “Kocaelispor`un genç futbolcusu Okan Erdem`in bundan 2.5 ay önce antrenmanda ikili mücadele sonrası ayağına aldığı darbe sonucu Önçapraz bağları ve menisküslerinde yırtıklar oluşmuştu. Güzel bir operasyon sonrası çalışmalarına başlayan Okan Erdem 5 veya 6 ay sonra takıma katılacağını düşünüyorum. Okan daha öncede omzunda ameliyat yapmıştım. Okan Erdem`in saha çalışmaları şuanda aralıksız olarak sürüyor. Kondisyon ve kuvvet çalışmaları yapan genç futbolcunun durumu gün geçtikçe daha iyiye gidiyor” dedi.
 
MELİH AHMET İLK YARIYI KAPATTI
Kocaelispor`un sakat oyuncuları arasında bulunan Melih Ahmet Kaçar, Kasımpaşaspor maçında sakatlanarak, oyundan çıkmıştı. Acıbadem Kocaeli Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Kocaelispor yöneticisi Doçent Doktor Yavuz Kocabey`in kontrolleri sonrasında ayağında 15 cm`lik yırtık tespit edilerek tedavileri devam ediyor. Kocabey “Melih Ahmet`in Arka adalesinde büyük bir yırtık oluşmuş. Bunu için gerekli çalışmaları yapıyoruz. PRP Testi denilen kanından hormon oluşturarak, vücuduna veriyoruz beynini ve vücudunu uyarıyoruz. Böylelikle kendini en kısa zamanda toparlayacak. Düz koşulara başladı. 4 veya 6 hafta sonra sahalarda olacak” dedi.
 
OZAN GÜNEŞ`İN DURUMU BELLİ DEĞİL
Kocaelispor`un sakat futbolcular listesinde bulunan Ozan Güneş`inde durumu Melih Ahmet Kaçar gibi olduğunu açıklayan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Kocaelispor yöneticisi Doçent Doktor Yavuz Kocabey” Geçen yıl hiçbir çalışma yapmayan ve sakat olarak, tedavi olan genç futbolcu, bu sezonda da aynı sorunları antrenmanlar sonrası yaşadı. Arka Adalesinde yırtık bulunan Ozan Güneş`inde PRP Testi denilen kanından hormon oluşturarak, vücuduna uyarıyoruz. Ozan Güneş`in durumu tedaviler sonrası belli olacağını ve en yakın zamanda genç futbolcuyu takıma katmanın çalışmasını yapıyoruz” dedi.
 
DOĞAN`DA ÖNEMLİ SORUN YOK
Takımda hafif sakatlıkları bulunan futbolcular arasında yer alan Korhan İşeri ve Doğan karakuş`un durumları endişe verici olmadığı belirtildi. Kocabey “ Ayağında ödem oluşan ve iğne ile oynattığımız, genç futbolcumuzun ödemin geçmesi için kendini gerekli tedavileri yaptık. Dört hafta dinlendirdik kendisini şuanlık bir sorunu bulunmuyor. Aşırı fazla yüklenmeden dolayı ağrıları bulunan Doğan karakuş`unda durumunda önemli bir şeylerin olmadığını belirten, Yavuz Kocabey, genç futbolcunun önemli bir sorunların olmadığını ve yapılan kontroller sonrası durumu netlik kazanacak” dedi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ