KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Taraftarlara iş müjdesi
Taraftarlara iş müjdesi
Kocaelispor
12 Kasım 2010 Cuma 16:18
  • 2704
  • 5

Taraftarlara iş müjdesi

Hodri Meydan Taraftarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Özgür Taşkıran, İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşıkçı’yı ziyaret ederek dernek üyelerinin meslek edinmesi konusunda fikir alışverişinde bulundu

KAYITLAR BAYRAM SONRASI
Kocaelisporun cefakâr taraftarları artık iş sahibi olacak. Hodri Meydan Taraftarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Özgür Taşkıran, İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşıkçı`yı makamında ziyaret etti. Dernek üyelerinin meslek edinmesi konusunda Öztekin Kaşıkçı ile görüş alışverişinde bulunan Özgür Taşkıran, Kocaelisporlu taraftarların 2011 yılında iş sahibi olmaları için çalışmalara başladı. İşsiz dernek üyeleri, 2011 döneminde Milli Eğitim Bakanlığı ve İŞKUR`un ortaklaşa düzenlediği 60 meslek edinme kursuna katılıp iş bulma şansı bulabilecek. Taraftarlar başarılı olduğu takdirde sertifika alıp, çeşitli kurumlarda staj yaptıktan sonra meslek sahibi olabilecek. Bay ve bayan üyeler, bayram sonrasında kursa kayıt yaptıracak.

 

GÜNDE 15 TL ALACAKLAR
İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşıkçı`nın makamında yapılan toplantıya Hodri Meydan Taraftarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Özgür Taşkıran ile Yusuf Uzuner katıldı. Toplantıda, 20 ile 60 yaş arasında dernek üyelerinin başvuru formu doldurup 2-6 ay arasında sürecek kurslara katılabileceği belirtildi. Başarılı kursiyerler çeşitli kurumlarda staj yaptıktan sonra meslek sahibi olacak. Eğitim safhasında her kursiyere günlük 15 TL harcırah verilecek. Bu sayede ilk kez bir taraftar derneği, üyelerine iş sahibi olma şansı yaratacak. İşsiz bireyler, bundan sonra sorumlu bir vatandaş olarak topluma hizmet edecek. Hodri Meydan Taraftarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği`nin yaklaşık 1000 üyesi bulunuyor.

 

TAŞKIRAN TEŞEKKÜR ETTİ
Hodri Meydan Taraftarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Özgür Taşkıran “Bizlere yardımcı olan, Türkiye`de ilk kez gerçekleştirilen projede tam destek veren Kocaeli Valimiz Sayın Ercan Topaca`ya, İŞKUR İl Müdürü Sayın Öztekin Kaşıkçı`ya, değerli ağabeyimiz Yusuf Uzuner`e sevgi, saygı ve şükranlarımı sunarım. Bundan böyle bay ve bayan üyelerimiz boşta kalmayıp, meslek edindirme kurslarına katılacak. Başarılı olanlar stajlarını tamamladıktan sonra çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışıp, evine ekmek götürecek. Proje inşallah ilimize hayırlı olur. İnsanlarımız bu sayede aş ve iş sahibi olabilecek. Taraftar projede emeği geçenleri hiç bir zaman unutmayacak” şeklinde konuştu.


Öztekin kaşıkçı ve özgür taşkıran el sıkıştı: Hodri Meydan Taraftarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Özgür Taşkıran, dernek üyelerinin meslek edinmesi hususunda destek veren İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşıkçı`ya teşekkür etti.

Taşkıran-kaşıkçı-uzuner: İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşıkçı`nın makamında yapılan toplantıya, Hodri Meydan Taraftarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Özgür Taşkıran ile Yusuf Uzuner katıldı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ