KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Tatangalara Topaca’dan özel izin
Tatangalara Topaca’dan özel izin
Kocaelispor
09 Aralık 2010 Perşembe 13:02
  • 3228
  • 21

Tatangalara Topaca’dan özel izin

Sakaryaspor taraftarlarına İl Spor Güvenlik Kurulu izin vermedi. Ancak Vali Ercan Topaca, İl Spor Güvenlik Kurulu’nun kararını geçersiz saydı ve Sakaryaspor taraftarlarına özel izin çıkarttı

Büyük devreye girdi
İl Spor Güvenlik Kurulu`nun Sakaryaspor taraftarlarının maça gelmemesi yönünde karar almasının ardından Sakarya Valisi Mustafa Büyük harekete geçti. Kocaeli Valisi Ercan Topaca ile konu hakkında görüşen Sakarya Valisi, Topaca`yı bu konuda ikna etti. İl Spor Güvenlik Kurulu`nun almış aldığı karar, iptal edilerek vize çıktı. Sakarya`dan maça 500 kişilik bir grup geleceği öğrenildi.


Karar iptal edildi

Kocaelispor ile Sakaryaspor arasında 15 Aralık Çarşamba günü İsmetpaşa Stadı`nda oynanacak olan müsabakaya Sakaryaspor taraftarlarının gelmesi için özel izin çıktı. İl Spor Güvenlik Kurulu`nun Sakaryaspor taraftarlarına vize vermemesine rağmen, İki ilin valisi arasındaki görüşmenin ardından taraftar gelmesinde bir sakınca görülmedi ve izin onaylandı.
 

Teklif kabul edilmedi
İsmetpaşa Stadı`nda oynanacak olan Kocaelispor-Sakaryaspor maçının gece oynanması için Kocaelispor tarafından Sakaryaspor Yönetimi`ne teklif iletilmişti. Sakaryaspor Yönetim Kurulu Rauf Tunaboylu başkanlığında toplanarak karşılaşmanın gece oynanmaması konusunda karar aldı. Alınan bu karar ile Kocaelispor ile Sakaryaspor arasında oynanacak maçın saati 13.30 olarak kesinlik kazandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ