KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Tehlike kapımızda
Tehlike kapımızda
Kocaelispor
03 Aralık 2010 Cuma 16:30
  • 3381
  • 8

Tehlike kapımızda

Kayyuma giden Kocaelispor için devreye giren İl Dernekler Müdürlüğü de, yeşil- siyahlı kulübü kayyuma götürecek sürecin hukuki koşullara uygun olması için çalışmalarını tamamladı

Kayyum heyeti henüz atanmadı. Bu atamanın ardından bir aylık süreçte yeni bir kongre Kocaelispor`u bekleyecek. Kongrede aday çıkmaması durumunda kulüp kapanma tehlikesi ile karşılaşacak
 

HEYET BEKLENİYOR
İl Dernekler Müdürü Hurşit Atalı, Kocaelispor`un Sulh Hukuk Mahkemesi, Valilik tarafından önerilen Kayyum Heyetinin isimlerini açıklayacağını dile getirdi. Kurulacak Kayyum Heyetinde en az üç kişi yer alacağına dikkat çeken Atalı, Kayyum Heyetinin göreve başladıktan sonra bir ay içerisinde Kocaelispor Kulübü Derneği`ni kongreye taşıyacağını vurguladı.
 

EK SÜRE İSTENEBİLİR
İl Dernekler Müdürlüğü olarak işlerinin artık bittiğini, Kocaelispor ile ilgili kararı Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından verileceğini vurgulayan Atalı,” Sulh Hukuk Mahkemesi kayyum heyetini Kocaelispor Kulübü`ne üye olan 1142 üyeden veya Vali Ercan Topaca`nın dışarıdan önereceği isimlerden oluşabilir. Sulh Hukuk Mahkemesi karar için de ek süre isteyebilir” dedi.
 

KULÜP KAPANABİLİR
Kocaelispor için atanacak olan kayyum heyetinin Kocaelispor`u bir ay içinde tekrar kongreye çağırması gerektiğini hatırlatan Atalı, “Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından atanan kayyum heyeti, Kocaelispor`u bir ay içinde kongreye götürmek zorundadır. Kongre`de yine aday çıkmazsa Kocaelispor Kulübü fesih edilebilir. Hukuki süreç Kocaelispor için artık başlamıştır” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ