KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Telekom çalışmaları moralsiz başladı
Telekom çalışmaları moralsiz başladı
Kocaelispor
08 Eylül 2010 Çarşamba 14:23
  • 1643
  • 0

Telekom çalışmaları moralsiz başladı

Son saniye golüyle Tarsus’a mağlup olan Kocaelispor’da Türk Telekom maçının hazırlıklarına başlandı. Tecrübeli futbolcuların katılmadığı antrenmanda futbolcuların moralsiz oldukları dikkat çekti

Kocaelispor Teknik direktörü Soner Alp Türk, Telekom çalışmalarının öncesinde futbolcuları ile kısa bir görüşme yaptı. Tarsus İdmanyurdu maçını değerlendiren ve yapılan hataları futbolculara tek tek açıklayan, teknik direktör Soner alp” Burası 2. Lig, burada dimdik ayakta duracaksın, koşacaksın, basacaksın, en önemlisi ise girdiğin gol pozisyonlarını çok iyi şekilde değerlendireceksiniz. Bu lig zor bir lig daha önümüzde uzun bir maç süreci var. Bundan sonraki haftalar bizim için daha zor olacak. Bir an önce kendinizi toparlayın. Burada iyi oynayan değil kuvvetli olan ve koşan takımlar maç kazanır. Bizde iyi bir takımız kazanmak için artık mücadele etmeliyiz. Ayrıca çok basit bir hata sonucu takımını on kişi bırakan Samet Katanalp`i bağışlamıyorum. Gerekli cezasını alacaktır. Herkes kendine biraz çeki düzen versin” dedi.


FUTBOLCULARDA MORALSİZ HAT SAFHADA

Kocaelispor`da bütün olumsuzluklara rağmen yeşil siyahlı futbolcular önceki akşam deplasmanda oynayacağı Türk Telekom maçının çalışmalarına başladı. Moralsiz Kocaelispor`da akşamki çalışmalara Kaleciler Metin Erol, Serkan Demirkol, M. Rıza Altıntaş, Cem Sinan Vergül, Aydın Yıldırım, Yunus İlgen, Orhan Alemdar, Uğur Yasan, Uğur Daşdemir, Uğur Durmuş, Onur Türk, Damir Yüksel, Ali Bayraktar, Baha Yıldırım, Özkan Aksoy, Hakan Uluçay, Onur Alkan, Gökhan Meral, Samet Katanalp, Ahmet Kutluer, Yaser Çakır, Anıl Erdebil, Ensar Çetinkaya ve Bilal Çalışkan, Berkay Arslan dün akşamki çalışmalara katılan isimler oldu. Takım Kaptanı Serdar Topraktepe, ayak tarak kemiğinde ödem oluştuğu için ve Ercan Ağaçe ise Belindeki ağrılardan dolayı ilk çalışmalara katılmadı.


SERDAR VE ERCAN KATILMADI

Kocaelispor`un KEV Sefa Sirmen Tesislerinde çalışmalarına moralsiz olarak başladı. Yeşil-Siyahlılar, pazartesi günü oynayacağı Türk Telekom maçının çalışmalarını moralsiz olarak yaptı. Maddi Sıkınıtıların göğe çıktığı şu zamanlarda umutsuz olan futbolcular çalışmalarını yine de yılmadan yaptı. Kocaelisporlu futbolcular Türk Telekom maçının hazırlıklarına eksik bir çalışma ile yapıldı.  Takım kaptanı Serdar Topraktepe Ayak tarak kemiğinde ödem oluşmasında dolayı ilk çalışmaya katılmadı. Kontrolleri yapılıyor. Yine takımın tecrübeli ismi Ercan Ağaçe ise Tarsus maçında beline aldığı darbe sonuçu belindeki ağrılardan dolayı çalışmalara katılmayan diğer isim oldu.


HAFİF ÇALIŞMA YAPILDI

Kocaelispor ligde aldığı iki mağlubiyet ile son sıraya demir attı. Bundan dolayı futbolcularda oluşan moralsizlik ile bir de maddi sıkıntılarında göğe ulaşmasından dolayı moralsiz olan futbolculara Teknik direktör Soner Alp, ilk çalışmaları hafif bir çalışma yaparak sürdürdü. İlk çalışmalar düz koşular ve açma germe çalışmaları ile başladı. Ardından 5x2 çalışmaları yapan yeşil-siyahlılar ardından 15 dakikalık tempolu koşular yaparak hazırlıklarını sürdürdü. Antrenmanın son kısmında ise yarım saha da tek pas ve iki pas çalışmaları yaparak çalışmalarını sürdürdü. Antrenmanın son kısmında ise serbest bir topla çabukluk çalışması yaparak ilk gün hazırlığını tamamladı.


SAKATLAR DÜZ KOŞU YAPTI

Kocaelispor`da sakatlıkları ve hafif sakatlıkları bulunan Cem Sinan Vergül, Orhan Alemdar, Ali Bayraktar takımdan ayrı olarak çalışmalarını sürdürdü. Tecrübeli futbolcu Cem Sinan ayağındaki ağrılardan dolayı takımdan ayrı çalışırken, Orhan Alemdar ve Ali Bayraktar ise belindeki ağrılardan dolayı antrenör Yaşar Oğuz tarafından kontrollü bir çalışma yaparak, Türk Telekom maçının hazırlıklarını sürdürdü. Orhan Alemdar ve Cem Sinan Vergül`ün durumlarının iyi olduğu ve bu Pazartesi günü oynanacak Türk Telekom maçında takımda yerini alacağı belirtildi.


KALECİLER TAKIMDAN AYRI ÇALIŞTI

Kocaelispor`un file bekçileri Metin Erol, Serkan Demirol ve Rıza Altıntaş önceki akşam yapılan Tarsus İdmanyurdu maçının hazırlıklarını takımdan ayrı olarak sürdürdü. Kaleci antrenörü Metin Gencer tarafından yapılan çalışmalarda file bekçileri yan top çabukluk ve devamlılık çalışmaları ile hazırlıklarını sürdürdü. Şanlıurfaspor maçında yendiği iki hatalı gol ile kötü bir performans gösteren Metin Erol`a özel bir çalışma uygulandı. Teknik direktör Soner Alp tarafından da dikkati çekildi. 35 dakikalık bir çalışma sonrası takımın çalışmalarına katıldılar. 
Ayhan ARI

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ