KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Tesisler bizimdir, bizim kalacak
Tesisler bizimdir, bizim kalacak
Kocaelispor
28 Kasım 2012 Çarşamba 14:16
  • 1774
  • 5

Tesisler bizimdir, bizim kalacak

Kocaelispor Kulübü Başkanı Orhan Görsen bir basın toplantısı yaparak son günlerde yaşanan gelişmeleri masaya yatırdı. Tesislerde8n vazgeçmediklerini ifade eden Görsen “Tesisler bizimdir, bizim kalacak” dedi

FİNAL MAÇI OLACAK

Kocaelispor Kulübü Başkanı Orhan Görsen düzenlediği basın toplantısında merak edilen her sonunun cevabını verdi. Hakan Özer ve Dogan Karakuş sorularını da yanıtlayan Görsen, Beylerbeyi maçı için de düşüncelerini aktardı. Kahramanmaraş maçında alınan yenilginin gayet normal olduğuna dikkat çeken Görsen, Beylerbeyi ile oynanacak olan maçın final havasında geçeceğini sözlerine ekledi.
 

FUTBOLCULARLA GÖRÜŞÜYORUZ
Yeşil siyahlı genç futbolcularla sık sık görüşmeler yaptıklarına dikkat çeken Görsen, “Futbolcularımıza en iyi imkânı sağlamaya çalışıyoruz. Parasal yönden onlara bir sıkıntı yaratmıyoruz. Alacakları noktasında gerekeni yönetim olarak yapmaya gayret ediyoruz. Onlarla sadece Baturman değil biz de görüşüyoruz. Kendileri ile tek tek ilgilenmeye çalışıyoruz. Aralıklı olarak psikolojik danışman getirtip terapi yapıyoruz” dedi. 
 

PRİM SİSTEMİ GELİYOR
Primlerle ilgili açıklamalarda da buluna Görsen, “İç saha galibiyetine 250, deplasman galibiyetine 500, deplasman beraberliğine 250 TL veriyoruz. Ancak kazanana ödül verdiğimiz gibi kaybettiğimizde cezada vereceğiz. Kasıtlı olarak sarı ve kırmızı kart gören oyuncular para cezası alacak. Sarı kartı lüzumsuz yere göre arkadaşımıza 150 TL ceza vereceğiz. Kırmızı karta daha büyük para cezaları olacak. Ayrıca iç sahada aldığımız yenilgiler için de 500 lira para cezası vereceğiz” şeklinde konuştu. 
 

12 PUANA 3 BİN TL ÖDÜL
Devre arasına kadar oynanacak olan tüm maçların kazanılması halinde futbolculara 3 bin lira tutarında prim vereceklerini söyleyen Görsen, “Devre arasına kadar kalan 4 maçtan da galip geldiğimiz takdirde adam başı 3`er bin lira vereceğiz. 9 puana 2.000, 6 puana ise 1.000`er lira prim vereceğiz. Futbolcuların geçen maçlardan prim alacakları yok. Yozgat iç saha ile Diyarbakır deplasman beraberliği için hak edilen primler verildi” dedi.
 

ÖZER`E ÇOK ÜZÜLDÜM
Geçtiğimiz hafta arasında yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Hakan Özer`e de emeklerinden ötürü teşekkür etmeyi unutmayan Görsen, “Hakan Özer`in kalmasını çok istedik. İçimizde olmasını, eskisi gibi bizimle devam etmesini arzuladık. Maalesef kendi tasarrufu bu yöndeydi. Saygı duymak lazım. Fakat bu bir kez daha beraber olmayacağımız anlamına gelmez. Kendisine emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 
 

ALEMDAR`I DA UNUTMADI
Aziz Alemdar`a desteği için teşekkür eden Görsen, “Bize her zaman destek veren Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar Bey`e de bir kez daha teşekkür ediyorum. Onun yardımı ile takımın öğle ve akşam yemeklerini KEV`de (Grand Körfez Otel) yiyeceğiz. Kendisinden randevu alacağız ve yönetim olarak teşekkür ziyaretinde bulunacağız” dedi. Bu arada Görsen Tüpraş`ın 4 maça 15.000 lira forma reklâmı vereceğini de ifade ederek firmaya teşekkür etti. 
 

DOĞAN`I KAZANMAK İSTİYORUZ
Orhan Görsen, sakatlığı yılan hikâyesine dönen Doğan ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Doğan`ı kazanmak istediklerini belirten Görsen, “Doğan`ı İstanbul`da profesör doktor Ömer Taşer`e kontrole gönderdik. Kafalardaki çelişkiye Taşer hocamızın raporu doğrultusunda kesin bir şekilde son vereceğiz. Kulüp doktorumuz Yavuz Kocabey, Doğan`ın sakatlığı ile ilgili meydana gelen duruma ilk kez rastladığını söyledi. Kocabey`e göre Doğan`ın ayak bileğindeki 3 bağdan birisi kopukmuş. Her şey Taşer Bey`in raporu sonrasında kesinlik kazanacak.” dedi. 
 
BİZİM YARI DOĞAN`A BİLE İHTİYACIMIZ VAR
Görsen, Doğan ile ilgili sözlerine şöyle devam etti, “Doğan, Mardin maçında Baturman hocamıza oynamak istediği ancak hocamız onu daha zorlu maçlarda hazır görmek istediği için oynatmadı. Mardin maçında oynamak isteyen futbolcunun Maraş maçında oynayamaması kafamızı karıştırdı. Ancak bu konuyu çok büyütmemek lazım. Bu şartlar altında bizim yarı Doğan`a bile ihtiyacımız var. Bu oyuncuyu kazanmak, onun aramızda olmasını istiyoruz.” diye konuştu.  
 

ALT YAPI İLE TOPLANTI YAPILACAK
Alt yapıdaki antrenör sayısının 5 olduğunu açıklayan Görsen, 1 ya da 2 antrenör daha katabileceklerini söyledi. Görsen, “Sezon başında alt yapımız için belirlenen antrenör sayısı 10`du. Bunun maliyetini kaldıramazdık. Şu an 5 antrenörümüz var, ama bu da yeterli değil. 1 ya da 2 antrenör daha takıma getirebiliriz. Alt yapımız ile haftaya toplantı yapacağız. Biliyorum, eksiklerimiz çok. Mesela alt yapımız için otobüsümüz olsa çok iyi olacak” dedi.
 
 
VALİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Kocaeli Valisi Ercan Topaca`nın girişimleri ile Diler Holding`in yaptığı katkıya değinen Görsen, “Diler Holding ile gerçekleştirdiğimiz bağlantı için Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Buradan gelen kaynak ile birçok ödeme yaptık. Hatta firma sorumlularına yaptığımız ödemelerle ilgili olarak rapor sunacağız. Verdikleri paranın nerelere harcandığını kalem kalem kendilerine ileteceğiz. Onlar böyle bir şey istemediklerini belirtseler bile biz bunu kendimiz yapacağız” şeklinde konuştu.  
 

KÖTÜ İMAJI SİLİYORUZ
Başkan Görsen kötü yönetimlerin Kocaelispor`u hem sanayicilerden hem de halktan soğuttuğunu söyledi ve, “Geçmiş dönemde bu kulübün nasıl yönetildiğini, nasıl içinin boşaltıldığını iyi biliyorsunuz. Geldiğimiz ilk günden beri bu kötü imajı silmek için çalışıyoruz. Sanıyorum ki bu konuda başarılıyız. Valimiz, Belediye Başkanımız, sanayicilerimiz ve halkımız bize güvenmeye, elini uzatmaya başladı. Biz bir tohum diktik ve bu tohumun filizlendiğini görüyoruz. Kuş yuvamızın da inşaatı sürüyor. Belediye yetkilileri ile inşaatı geziyor, bilgiler alıyoruz. Tesislerimiz bittiği zaman başımızı raht rahat sokacak bir yerimiz de olacak. ” diyerek sözlerini tamamladı.
Ayhan ARI
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ