KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Topaca tarihe geçti
Topaca tarihe geçti
Kocaelispor
14 Kasım 2010 Pazar 14:39
  • 2988
  • 2

Topaca tarihe geçti

KEV Sefa Sirmen Tesisleri’ne geçmiş 10 yıl içerisinde görev yapan hiçbir Vali adımını atmamıştı. Vali Ercan Topaca, 10 yıl aradan sonra tesislere gelen ilk Vali olarak tarihe geçti

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Konya Torku Şekerspor maçının galibiyetine adam başı bin lira söz vermişti. Topaca verdiği sözü tuttu, tesislere gereler primi teknik direktör Soner Alp`e teslim etti


BAŞARI GEÇİCİ OLMASIN
Vali Ercan Topaca, Konya deplasmanında alınan galibiyetin çok daha büyük bir anlam taşıması için Balıkesir maçını da kazanmaları gerektiğini vurgulayarak, “Kocaelispor için başlayan bu çıkış trendi, Balıkesir maçıyla da devam etmeli. Kafalarda hala ‘Acaba geçici bir rüzgar mı?” şeklinde soru işareti var. Bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak için galibiyetleri devam ettirmemiz gerekli. Sizler kazandıkça, ilimizdeki iş adamları da Kocaelispor`a sahip çıkacak ve mali anlamda destek olacaklardır. Aklınızdan geçirebilirsiniz, ‘Tüm takımlar, kazandığı için mi destekleniyor` diye. Kocaelispor`un içinde bulunduğu durum diğer takımlardan farklı. Bu nedenle son haftalarda kazanılan puanların geçici bir rüya olmadığını göstermelisiniz” şeklinde konuştu.


ÖNCE AHLAK VE DİSİPLİN

Son haftalardaki birlik ve beraberliğin kendisi mutlu ettiğini belirten Topaca, “Yaklaşık 2 aydır, aranızdaki birlik, beraberlik, sevgi ve saygı beni çok mutlu etti. Büyüklerin ağabeylik yapmasıyla, birbirinizi sevdiğiniz sürece dayanışmanız artar. Sonuçlar ne olursa olsun, birbirinize sahip çıkmalısınız. Sizlerden bunu istiyorum. Spor disiplini ve ahlakı içinde hareket edeceğinizi biliyorum. Kocaelispor olarak çalışma disiplinin kaybetmemeliyiz. Antrenmanları sağlıklı yapar, saatinde dinlenir ve uyursanız, başarılı sonuçlar alırsınız. Kocaelispor bu sistemle çalıştığında, sizlerin sayesinde inşallah çok farklı yerlere gelir” dedi.


EKONOMİK İMKANLAR KISITLI

Her şeyin para olmadığını ifade eden Vali Topaca, “Kocaelispor olarak çok sıkıntılı günler geçiriyoruz. Paramız olmayabilir ama inanç ve azmimiz var. Bu zor günlerde yanınızda olmak istedim. Kendi imkanlarım doğrultusunda yanınızda olacağım. Size verdiğim söz nedeniyle vereceğim paraları prim olarak kabul edin” şeklinde konuştu. Kocaelispor adına konuşan Teknik Direktör Soner Alp de, Topaca`ya katkılarından ötürü camia adına teşekkür etti. Takımın bayramını iyi dileklerle kutlayan Topaca, KEV Sefa Sirmen Tesisleri`nden çok büyük saygı ve sevgi çemberi eşliğinde uğurlandı. Topaca`yı alkışlarla gönderen Kocaelisporlu teknik heyet ve futbolcular daha sonra toplanarak, Balıkesir maçını kazanmak için ant içti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ