KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Türkiye’ye rezil olduk
Türkiye’ye rezil olduk
Kocaelispor
20 Ekim 2009 Salı 14:22
  • 2650
  • 1

Türkiye’ye rezil olduk

Kayseri Erciyes spor maçı öncesi soyunma odasında yaşanan şok haciz girişimi, maçtan sonra da devam etti.

Kocaelispor`dan alacağına karşılık yeşil-siyahlı ekibin forma, krampon ve otobüsüne el koyarak çözmek isteyen zihniyet, herkesi çileden çıkarttığı gibi Türkiye`ye de rezil olmamızı sağladı


Rezalet yaşandı

Kocaelispor gerçek anlamda tarihi`nin en zor günlerini yaşıyor. Kocaelispor gırtlağına kadar borç batağında.  Kulüp hacizden kımıldayacak durumda değil. Takımın  kazandığı kupalardan sonra şimdi de sıra futbolcularımızın giydiği formalarımıza ve kramponlarımıza, hatta kulüp otobüsüne geldi. Kayseri`de yaşanan haciz rezaletini anlatmaya da kelimeler yetmez. Soyunma odasında başlayan rezalet, maç sonrasına da taşınması, bardağı taşırdı.
 

Kimsenin gücü yetmez
Kayseri Erciyes maçı öncesi soyunma odasına Kocaelispor`dan 55 bin TL alacağı olan İsmail Konuk`un avukatı Ahmet Polat girdi. Vekilinin alacağına karşılık, forma ve kramponlara haciz işlemi yapacağını söyledi. Polat`a ilk tepki Kocaelispor`un teknik direktörü Cihat Arslan`da geldi. Kocaelispor`un futbolcuları ayaklandı, malzemeciler, formaları ve karamponları sakladı. Teknik direktörümüz Arslan`lar gibi avukatın üzerine yüklendi. Kocaelispor`un formalarını almaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini haykırdı.
 

Tutanak tutuldu
Kocaelispor`un soyunma odasında yaşanan gerginlik, şeref tribününde oturan Futbol Federasyonu gözlemcisine kadar yansıdı. Soyunma odasına inen gözlemci, Kocaelispor`un genç avukatı Furkan Akyol, Kocaelispor Kulübü Başkanı Osman Nuri Yaman, İsmail Konuk`un avukatı Ahmet Polat`a haciz işleminin yapılamayacağını anlattı. İcra Müdürlüğü yetkililerine tutanak tutturulması ardından da Kocaelispor sahaya çıktı.
 

Avukat tekrar geldi
Kayseri Erciyes maçı noktalandığında herkes kaçan galibiyetin üzüntüsü ile soyunma odasına yönelip, duşlarını aldıktan sonra herkes otobüse yöneldiğinde artçı şok, depreme dönüştü. Serhan Gürkan döneminde transfer edilen, 10 günlük kampa katılıp lisansı çıkartılamadığı için kulübüne geri dönen ve bir dakika bile Kocaelispor`un formasını giymeyen İsmail Konuk`un avukatı Ahmet Polat, tekrar elinde evraklarla çıkış kapısında gözüktü.
 

Akyol müdahale etti
Kocaelispor`un genç avukatı Furkan Akyol, meslektaşı Ahmet Polat`a yaptıklarının yanlışlığını, işin hukuki boyutunu anlatırken, Kocaelispor`un otobüsü içinde bulunan teknik heyet ve futbolcular kendilerini zor tutuyorlardı. Kocaelispor`un otobüsüne haciz koymak isteyen Polat, otobüsün Kocaelispor`un olmadığı öğrendiğinde gardı düştü.  Kocaelispor, polis eşliğinde otelin yolunu tutarken kimsenin ağzını bıçak açmıyordu.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ