KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Yaman’ı sıkıntılı günler bekliyor
Yaman’ı sıkıntılı günler bekliyor
Kocaelispor
14 Aralık 2009 Pazartesi 17:18
  • 2477
  • 3

Yaman’ı sıkıntılı günler bekliyor

Kocaelispor’un olağanüstü kongresinde faaliyet raporlarının ibra edilmemesi nedeniyle, Osman Nuri Yaman ve ekibi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’nın inceleme başlatması bekleniyor

Denetim Kurulu raporlar bekleniyor
Kocaelispor`un olağanüstü kongresinde faaliyet raporlarının ibra edilmemesi nedeniyle Osman Nuri Yaman ve ekibi hakkında Cumhuriyet Savcılığı`na suç duyurusunda bulunulacak. Dernekler Müdürlüğü, yeni yönetimin hazırlayacağı faaliyet raporlarını kendilerine sunmasının ardından harekete geçecek ve Osman Nuri Yaman ve ekibi hakkında ne tür bir yaptırım uygulanacağına karar verecek.

 

İç Denetim Yasası`ndan faydalanılacak
Olağanüstü kongre ile göreve gelen yeni yönetim, eski yönetimin kongreye blançoları ve faaliyet raporlarının sunmaması nedeniyle İç Denetim Yasası`ndan faydalanarak bir komite oluşturacak. Yeminli mali müşavir ile birlikte Denetim Kurulu üyelerinin yapacağı incelemelerin ardından faaliyet raporu hazırlanacak. Hazırlanan faaliyet raporu Dernekler Müdürlüğü`ne teslim edilecek.

 

Suç duyurusunda bulunulacak
Denetim Kurulu`nun hazırlayacağı raporların incelenmesinin ardından Kocaelispor Yönetim Kurulu, bu raporları Dernekler Müdürlüğü`ne bir ay içerisinde teslim edecek. Ayrıca yeşil siyahlı yönetim kurulu Denetim Kurulu raporlarının hazırlanmasının ardından Cumhuriyet başsavcılığı`na Osman Nuri Yaman hakkında suç duyurusunda bulunabilecek.

 

Çelik: Şikâyetçi olacağız
Kocaelispor Kulübü Başkanı Muammer Çelik, ortaya çıkacak tabloya göre şikâyetçi olabileceklerini dile getirdi. Kocaelispor Kulübü`nün gördüğü her zararın hesabını soracaklarına dikkat çeken Muammer Çelik, “Biz Kocaelispor`un menfaatlerini korumak için buradayız. Ne gerekiyorsa o yapılacak. Osman Nuri Yaman suç işlemişse biz de gerekeni yapacağız”dedi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ