KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Taşlardaki Türk izleri anlatıldı
Taşlardaki Türk izleri anlatıldı
Güncel
17 Nisan 2010 Cumartesi 14:22
  • 790
  • 0

Taşlardaki Türk izleri anlatıldı

Ülküm İşçiler Derneği ve Milli Kuruluşlar Birliği tarafından düzenlenen ve Türkolog Servet Somuncuoğlu tarafından verilen konferansta taşlardaki Türk izleri anatıldı

Ülküm İşçiler Derneği ve Milli Kuruluşlar Birliği, “Orta Asya`dan Balkanlara Taşlardaki Türk İzleri” konulu konferans düzenledi. 1994 yılında kurulan ve 350 üyesi bulunan Ülküm İşçiler Derneği ve Milli Kuruluşlar Birliği tarafından düzenlenen ve Türkolog Servet Somuncuğlu tarafından verilen konferans, önceki akşam İzmit Halk Eğitim Merkezi`nde gerçekleştirildi. Dernek başkanı Yaşar Yıldırım son anda bir akrabasının hayatını kaybetmesi nedeniyle konferanstan ayrılırken, yerine başkan yardımcıları Ayhan Yılmaz ve Bekir Cebeci vekalet etti.

Konferansa, Kamu-Sen İl Temsilcisi Süleyman Pekin, MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, MHP İzmit İlçe Başkanı Sait Yıldırım, Ülkü Ocakları İl Başkanı Selim Çakır ve çok sayıda davetli katıldı. Milli Kuruluşlar Birliği adına konuşma yapan Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, geceye katılan herkese teşekkür etti. Konferansı veren Somuncuoğlu, sinevizyon eşliğinde Orta Asya`dan günümüze kadar gelen taşların, nasıl simgelendirildiğini anlattı. Konferans yaklaşık 2 saat sürdü.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ